PARTNER PORTALU
 • BGK

Dzielnice do likwidacji

 • Przegląd prasy/Rzeczpospolita Życie Warszawy    26 czerwca 2012 - 07:26
Dzielnice do likwidacji

Stołeczny ratusz chce wpisać w statut miasta, że Rada Warszawy może „łączyć, dzielić i likwidować dzielnice”. Czyżby PO szykowała pole do rewolucji w samorządzie?
Władze stolicy przygotowały pakiet zmian w statucie miasta. Pierwszy tak poważny od czasu jego uchwalenia w 2008 r. – pisze „Życie Warszawy”

Kontrowersje przedstawicieli opozycji wywołał szczególnie jeden zapis – o tym, że Rada Warszawy mogłaby „tworzyć, łączyć, dzielić i znosić podział na dzielnice”.

Ich zdaniem oznacza to, że od przyszłej kadencji Warszawa nie będzie miała 18 dzielnic jak dziś, ale jedynie trzy, pięć albo dziesięć.

Czy rzeczywiście Platforma Obywatelska ma polityczny plan likwidacji niektórych dzielnic, np. niewygodnych politycznie?

Zdaniem miejskich urzędników chodzi wyłącznie o zmiany porządkujące i drobne korekty granic dzielnic, a nie o likwidację którejkolwiek z nich – podaje „Życie Warszawy”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • gklewski, 2012-06-26 12:06:05

  J53 czytaj uchem a nie brzuchem...i nie wpisuj mi tu Smoleńska, bo smutas z Ciebie i prorządowa jucha (jak mówił mój dziadek). Trzeba pisać prawdę, nawet tą najbardziej bolesną...Obiecywało się przez 28 lat cuda na kiju, łącznie z "Zieloną Wyspą", a zewsząd wychodzi blaga i kłamstwo...nawe...t licząc bezrobocie GUS pomylił się bagatela o 3,5%  rozwiń
 • J53, 2012-06-26 12:00:18

  No, no, nie ma co - oto przykład rzeczowego komentarza ... Nie ma chęci nawet zabierać głosu jak się czyta wypociny takich 'geniuszy' zapychające wszelkie fora internetowe - w to graj dla władzy - jak lud taki d..ny to niech ma za swoje ... Dziwne jest przy tym, że zdecydowana większość tych wypo...wiedzi ma jeden wspólny mianownik, t.j. opcja anty-masońska, pro-smoleńska 'i okolice tychże' ( chyba, że ja już na stare lata zdurniałem do cna i tylko mi się tak wydaje...?)  rozwiń
 • gklewki, 2012-06-26 08:47:58

  Likwidator Donek Tusk likwiduje ok. 30 powiatów, 10 miast, a za 5 lat będzie to liczba podwojona. To skutek braku polityki prorodzinnej...Tak się chłopina nasłuchał decydentów z Klubu Rzym,skiego, że POlska może wyżywić tylko 25 mln mieszkańców, że plany depopulacji zbieżne są z likwidacją miast, po...wiatów, to czemu nie dzielnic? POlaku Szaraku obudź się polowanie z nagonką już blisko  rozwiń