Dzień wolności podatkowej

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita
  • 30-04-2013
  • drukuj
Przeciętny Polak pracuje na budżet państwa przez prawie połowę roku – dopiero na 12 czerwca przypada dzień wolności podatkowej w naszym kraju.
Dzień wolności podatkowej

Nie jesteśmy jednak w najgorszej sytuacji w Unii Europejskiej - stwierdza „Rzeczpospolita".

W tym samym dniu co Polacy wolnością podatkową mogą się cieszyć też Hiszpanie, a mieszkańcy 9 innych państw UE są w lepszym położeniu.

Jednak obywatele aż 16 unijnych krajów są w gorszej sytuacji. Najbardziej chciwy jest fiskus w Belgii - dzień wolności podatkowej przypada tam na 8 sierpnia.

Zaś najlepiej do tej pory mieli Cypryjczycy - na państwo pracowali tylko do 13 marca.Tak wynika z raportu sporządzonego przez Fundację New Direction wraz z Institut Economique Molinari, na podstawie danych zebranych przez firmę doradczą Ernst & Young.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

KOCHAM TO !!!

TERESA, 2013-05-01 11:23:27 odpowiedz

Można zauważyć pewną tendencję - im szybciej przypada DWP, tym większe problemy gospodarcze ma państwo. I nic w tym dziwnego, wszak wszystkie państwa muszą oferować swoim obywatelom podobne usługi, a jeżeli mniej dostają na ten cel od obywateli, to szybciej zaczną robić bokami. A biorąc pod uwagę os...tatnie wydarzenia na linii Grecja-UE czy Cypr-UE, to im szybciej nastąpi DWP w Grecji czy na Cyprze, tym później będzie on musiał nastąpić w Niemczech czy Francji... rozwiń

krzyciel, 2013-04-30 12:08:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU