PARTNER PORTALU
  • BGK

Dziesięć inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego

  • PAP    17 stycznia 2014 - 19:13
Dziesięć inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego

Dziesięć inwestycji o szacunkowej wartości 2 mln 152 tys. zł zostanie zrealizowanych w ramach tzw. budżetu obywatelskiego, który został ujęty w budżecie Gorzowa Wlkp. na 2014 r. - poinformowała PAP dyrektor gabinetu prezydenta Gorzowa Wlkp., Anna Zaleska.
Mieszkańcy oddawali swe głosy na 75 propozycji zgrupowanych w pięciu sektorach. Władze miasta zadecydowały, że zostaną zrealizowane po dwie propozycje z każdego sektora - te, które uzyskały największe poparcie.

Najwięcej głosów otrzymały: budowa terenu rekreacyjno-sportowego przy Szkole Podstawowej nr 9, budowa boiska wielofunkcyjnego przy SP nr 12, przebudowa ul. Tuwima, budowa placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 16 oraz przebudowa ul. Grota-Roweckiego.

Pięć propozycji, które znalazły się na drugich miejscach w sektorach, dotyczy przebudowy ulic, chodnika i budowy placu zabaw.

W konsultacjach społecznych dotyczących wyboru inwestycji, które odbyły się od 16 do 23 grudnia ub. roku, wzięło udział ponad 15,7 tys. osób. Większość wypełniła ankietę ręcznie. Drogą elektroniczną oddano nieco ponad 2 tys. głosów.

Wśród propozycji do budżetu obywatelskiego 2014 roku znalazły się głównie remonty ulic i chodników, budowy placów zabaw i boisk sportowych oraz rewitalizacje parków.
Łącznie magistrat przyjął 273 propozycje, z nich wyłoniono 75, które poddano pod głosowanie.

W 2013 roku gorzowianie po raz pierwszy mogli liczyć na realizację wybranych przez siebie inwestycji. Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Miasto podjęło łącznie 16 zadań wskazanych przez mieszkańców. Na budżet obywatelski magistrat zarezerwował w ub. roku 1 mln zł, w tym roku dwa razy więcej.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: