PARTNER PORTALU
  • BGK

E. Biedroń ponownie wybrany na radnego w gminie Olsztyn

  • PAP    30 marca 2015 - 12:26

Edward Biedroń z PSL został w niedzielę (29 marca) ponownie wybrany na radnego w podczęstochowskiej gminie Olsztyn.
W okręgu, w którym doszło do nieprawidłowości, wybierany jest jeden z 15 radnych gminy Olsztyn. 16 listopada ub.r. w lokalu wyborczym we wsi Przymiłowice wydano o jedną kartę do głosowania więcej niż było wyborców, którzy uczestniczyli w głosowaniu i podpisali się na liście. O mandacie radnego zdecydował właśnie jeden głos.

Według informacji dyrektora częstochowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Andrzeja Jedyka kandydat PSL wygrał w wyborach ponownych z większą przewagą i przy wyższej frekwencji niż poprzednio.

Na 370 wyborców w tym okręgu w wyborach ponownych wzięło udział 214 osób. Edward Biedroń z PSL zdobył 110 głosów. Paweł Romański z komitetu Razem dla Gminy Olsztyn uzyskał poparcie 101 osób. Oddano 3 głosy nieważne.

Protest po listopadowych wyborach złożył pełnomocnik komitetu Razem dla Gminy Olsztyn, domagając się stwierdzenia nieważności wyboru Biedronia. Uzyskał on wówczas 100 głosów, a Romański - 99. Z urny wyjęto 206 kart do głosowania, podczas gdy na liście podpisało się 205 wyborców.

Sąd Okręgowy w Częstochowie uwzględnił protest i zdecydował o powtórzeniu wyborów. Jak wyjaśniał w grudniu PAP rzecznik sądu sędzia Bogusław Zając, nie sposób było ustalić, czy któryś z wyborców nie oddał dwóch głosów na tego samego kandydata, co w przypadku różnicy jednego głosu mogło mieć wpływ na wynik głosowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.