PARTNER PORTALU
  • BGK

E-myto na 300 kolejnych km polskich tras

  • PAP    18 grudnia 2012 - 19:30

Rząd wydał we wtorek rozporządzenie, które wprowadza w 2013 r. opłaty elektroniczne na kolejnych odcinkach dróg krajowych, ekspresowych i autostrad. Od 12 stycznia 2013 r. systemem Viatoll objętych zostanie 140 km tras, a od 30 marca - następnych 160 km.
Jak podało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu, zgodnie z nowym rozporządzeniem, od 12 stycznia 2013 r. wprowadzone zostaną opłaty na autostradzie A1 na odcinkach węzeł Pyrzowice - węzeł Sośnica oraz węzeł Kotliska - węzeł Stryków I, a także na drodze ekspresowej S1 na odcinku węzeł Pyrzowice - węzeł Lotnisko, drodze ekspresowej S8 na odcinkach: węzeł Pawłowice - węzeł Dąbrowa, węzeł Cieśle - węzeł Syców-Wschód, węzeł Modlińska - węzeł Piłsudskiego. W sumie to 140 km tras.

Od 30 marca 2013 r. opłaty zostają wprowadzone na dwóch odcinkach obwodnicy Elbląga - drogi krajowej nr 7, drodze ekspresowej S8 na odcinku węzeł Piotrków - węzeł Radziejowice, drodze ekspresowej S19 na odcinku Stobierna - węzeł Rzeszów-Wschód, na obwodnicy Jarosławia - na drodze krajowej nr 4 na odcinku Tywonia - Tuczempy, drodze krajowej nr 7 na odcinku węzeł Modlniczka - węzeł Balice I oraz na drodze krajowej nr 79 na odcinku Jaworzno (granica miasta) - węzeł Modlniczka. W sumie to 160 km dróg krajowych.

Jak podkreśliło CIR, wprowadzenie opłaty na drodze krajowej nr 79 na odcinku Jaworzno-węzeł Modlniczka, równoległym do płatnej autostrady A4 Katowice-Kraków, powinno zredukować ruch ciężkich pojazdów i poprawić komfort życia mieszkańców w miejscowościach położonych przy tym odcinku drogi.

Czytaj też: E-myto nie tylko na autostradzie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.