PARTNER PORTALU
  • BGK

E-PIT w urzędach miast i gmin

  • Gazeta Zamojska    11 marca 2014 - 11:09
E-PIT w urzędach miast i gmin

Na podstawie zawartych porozumień Urzędu Skarbowego w Zamościu z jednostkami samorządu terytorialnego, w celu umożliwienia mieszkańcom gmin nie posiadającym dostępu do sieci internetowej jest możliwość wysłania zeznania rocznego za 2013 r. w specjalnie do tego celu utworzonych E-punktach w gminach.
Pomoc w rozliczeniu i przesłaniu drogą elektroniczną zeznania o wysokości osiągniętego dochodu PIT-37 za 2013 r. oferuje 11 gmin : Gmina Adamów, Gmina Grabowiec, Miasto i Gmina Krasnobród, Gmina Łabunie, Gmina Komarów-Osada, Gmina Miączyn, Gmina Nielisz, Gmina Skierbieszów, Gmina Stary Zamość, Gmina Sułów, Miasto Zamość.

Do 30 kwietnia 2014 roku, w każde dni robocze w godzinach od 10.00 do 14.00 w wyżej wymienionych gminach jest możliwe przesłanie rozliczenia rocznego drogą elektroniczną. Udostępnione jest stanowisko komputerowe, dyżur pełnią pracownicy urzędu gminy , udzielając instruktażu z zakresu sposobu przygotowania i przesłania dokumentów podatkowych drogą elektroniczną.

Do wypełnienia i przesłania rozliczenia rocznego PIT-37 niezbędne są następujące dokumenty: informacje o osiągniętych w 2013 roku dochodach (dokumenty PIT-11, PIT-11A lub PIT-40A, PIT-8C); informacja o wysokości osiągniętych przychodów w 2012 roku ( niezbędna do podpisu i wysyłki deklaracji elektronicznej). W przypadku korzystania z ulg podatkowych: ulgi na dzieci - numer PESEL dziecka/dzieci lub imię, nazwisk i,data urodzenia; ulgi z tytułu użytkowania sieci internet - dokumenty potwierdzające zakup usług internetowych. W przypadku przekazania 1 % podatku na rzecz OPP : nr KRS organizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.