PARTNER PORTALU
 • BGK

EEC 2015: Metropolia górnośląska powinna być zarządzana na wzór warszawski

 • Bartosz Dyląg    24 kwietnia 2015 - 07:06
EEC 2015: Metropolia górnośląska powinna być zarządzana na wzór warszawski

Marcin Krupa, prezydent Katowic, proponuje Górny Śląsk z jednym prezydentem i burmistrzami w poszczególnych dzielnicach.

– Na Górnym Śląsku powinna powstać jedna metropolia zarządzana na wzór metropolii warszawskiej – uważa Marcin Krupa, prezydent Katowic.
W opinii Marcina Krupy, prezydenta Katowic, dobrze byłoby tworzyć jedną metropolię zarządzaną na wzór metropolii warszawskiej, czyli z jednym prezydentem i burmistrzami w poszczególnych dzielnicach czy obszarach.

Marcin Krupa dodaje, że Górny Śląsk jest bardzo specyficznym regionem, ponieważ istnieje tu wiele miast, które wzajemnie się przenikają.

Cała wypowiedź prezydenta Katowic Marcina Krupy w wideo poniżej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (4)

 • dziki, 2015-04-24 14:22:08

  Do obserwator: Ale mają zyskać Katowice. Jak zyskają Katowice, zyska Chorzów, Siemianowice, Zabrze, Bytom, Mysłowice, Świętochłowice. A reszta? Też zyskać może, ale pewnie nie będzie chciała się łączyć, będzie protestować. Tylko jak powstanie wielkie miasto to i Gliwice podkulą ogon i się dołączą. N...ajlepiej gdyby posłowie nikogo z samorządowców nie pytali o zdanie. Zrobili metropolię, rozpisali wybory i do widzienia. Jak chce rządzić Frankiewicz to niech startuje na prezydenta wielkich Katowic.  rozwiń
 • obserwator, 2015-04-24 13:59:23

  Wzór warszawski się tutaj nie sprawdzi, gdyż miasta są tu zbyt mocnymi i samodzielnymi tworami, a poza tym byłby tutaj dyktat Prezydenta metropolii i najwięcej skorzystałyby zapewne Katowice, stąd nie dziwi, ze to właśnie Prezydent Krupa snuje taką propozycje, a nie np Prezydent Frankiewicz z Gliwic....  rozwiń
 • Warszawiak, 2015-04-24 09:54:11

  Panie Prezydencie, Boże broń wzory z Warszawy!!! Chyba że chodzi o: 1. Arogancję; 2. Upolitycznienie każdej decyzji; 3. Upolitycznienie każdego stanowiska od sprzątaczki do wice-prezydenta (prezydent jest z definicji polityczny a nie samorządowy). Wymieniać dalej?