PARTNER PORTALU
  • BGK

EEC 2016: Andrzej Dera - wprowadźmy system prezydencki w powiatach i województwach

  • Michał Wroński    19 maja 2016 - 17:05
EEC 2016: Andrzej Dera - wprowadźmy system prezydencki w powiatach i województwach

Samorząd daje praktyczną wiedzę jak realizować pewne rzeczy - mówi Andrzej Dera (fot.ptwp.pl)

• Sekretarz stanu w kancelarii Andrzeja Dudy postuluje wprowadzenie w samorządach systemu prezydenckiego.
•  Dera obiecuje też naprawianie tego, co w samorządzie źle funkcjonuje.
Wprowadzenie systemu prezydenckiego w powiatach i województwach, a także naprawienie „drobnymi krokami” tego, co w samorządzie źle funkcjonuje – takie dwie deklaracje złożył podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Andrzej Dera.

Odpowiedzialny w Kancelarii Prezydenta RP za sprawy samorządowe sekretarz stanu, uczestniczył w dyskusji poświęconej perspektywom rozwoju metropolii i mniejszych miast w Polsce.

Jak podkreślił Dera prezydent Andrzej Duda polecił mu „wyłapywać” to, co przeszkadza w funkcjonowaniu samorządów.

Odnosząc się do wcześniejszej wypowiedzi Roberta Biedronia, prezydenta Słupska, który powiedział, że przewagą samorządowców nad politykami jest praktyczne podejście. Dera przyznał, że podziela taką diagnozę.

- Sam mam korzenie samorządowe i zgadzam się z tym. Bo samorząd daje praktyczną wiedzę jak realizować pewne rzeczy – powiedział w rozmowie z Portalem Samorządowym minister Dera.

Artykuł powstał na podstawie panelu dyskusyjnego "Metropolie i mniejsze miasta w Polsce. Dylematy rozwoju", który odbył się ramach VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Wyborca, 2016-05-19 22:18:33

    Co za wstyd. Biedroń nie jest samorządowcem. Lepiej żeby Czytelnicy przekonali się jak żałośnie ignoruje Słupsk i jego mieszkańców.