PARTNER PORTALU
  • BGK

Egzaminy z jazdy na Hyundaiach i Clio

  • AT    2 grudnia 2013 - 11:48
Egzaminy z jazdy na Hyundaiach i Clio

Kursanci, którzy od grudnia będą przystępować w Szczecinie do egzaminu na prawo jazdy kat. B, będą mieli przez pół roku do wyboru dwie marki samochodów egzaminacyjnych.
W parku samochodowym Wojewódzkiego Ośrodka  Ruchu Drogowego w Szczecinie pojazdami egzaminacyjnymi będą zarówno nowe Hyundaie, jak również w dyspozycji  pozostają samochody marki Renault Clio.

Czytaj też: Najpierw egzamin, potem opłata za prawo jazdy

Decyzję o opcji wyboru podjął dyrektor WORD w konsultacji z marszałkiem województwa zachodniopomorskiego. To rozwiązanie pozwoli na złagodzenie możliwych perturbacji związanych z odnowieniem floty pojazdów ośrodka. 

Zgodnie z zarządzeniem dyrektora WORD w Szczecinie egzaminy państwowe w zakresie prawa jazdy kat B prowadzone będą z wykorzystaniem 19 pojazdów marki Hyundai i20 oraz dotychczasowej floty pojazdów marki Renault Clio.

Od 1 stycznia 2014 r. ilość samochodów egzaminacyjnych marki Renault Clio będzie w WORD Szczecin stopniowo zmniejszana (w oparciu o analizę zgłaszanego zapotrzebowania) w celu ostatecznego ich wygaszania do czerwca 2014 r.

Do momentu całkowitego wycofania Clio wybór pojazdu wykorzystanego do przeprowadzenia praktycznej części egzaminu pozostanie swobodną decyzją egzaminowanych. Wystarczy, że wskażą markę w deklaracji zgłaszanej na etapie uzgadniania terminu egzaminu w ośrodku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.