PARTNER PORTALU
  • BGK

Elbląg chce wydzierżawić ośrodek

  • PAP    17 stycznia 2012 - 18:50
Elbląg chce wydzierżawić ośrodek

Władze Elbląga chcą wydzierżawić ośrodek edukacji ekologicznej w Piaskach na Mierzei Wiślanej. Ośrodek do tej pory służył uczniom z Elbląga, którzy spędzali tam czas uczęszczając do tak zwanej zielonej szkoły.
Jak poinformowała we wtorek wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge (zabierz głos/oceń prezydenta), formuła zielonej szkoły w Piaskach, w której od lat młodzi elblążanie spędzali aktywnie wolny czas wyczerpała się.

Wyjaśniła, że czasy się zmieniły, inne są potrzeby rodziców i uczniów, a kolejna wycieczka w to samo miejsce mija się z celem.

Czytaj też: A jednak przekopią Mierzeję Wiślaną

Jak dodała, władze Elbląga chcą zaproponować inne rozwiązanie. Dzieci i młodzież elbląskich szkół będą mogły korzystać z innych tego typu placówek na Mierzei Wiślanej i w całym kraju, a Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Piaskach zostanie wydzierżawiony. Przyszły dzierżawca będzie mógł w nim nadal prowadzić działalność turystyczną.

Utrzymanie ośrodka kosztuje budżet Elbląga 730 tys. zł rocznie. Dochody placówki na rok 2012 zaplanowano w wysokości 150 tys. zł. Ośrodek dysponuje 60 miejscami, dwiema salami do zajęć dydaktycznych, pokojami gościnnymi i stołówką.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • JEDYNAK, 2012-01-17 22:23:12

    Zapewne inwestorzy zamiast dzierżawy woleliby prywatyzację...
  • Ideal, 2012-01-17 22:16:42

    Dzierżawa jest też dobra ale własność,wyłączność jest jeszcze lepsza,czyż nie?