PARTNER PORTALU
  • BGK

Elżbieta Polak: kluby żużlowe dostają po równo

  • bad    13 października 2014 - 15:25
Elżbieta Polak: kluby żużlowe dostają po równo

– Samorząd województwa lubuskiego wspiera kluby żużlowe w jednakowej wysokości. W kadencji 2010-2014 dostały dofinansowanie na promocję województwa przez sport w takiej samej wysokości, czyli po 200 tys. zł. – wyjaśnia Elżbieta Polak, marszałek woj. lubuskiego.
Marszałek Elżbieta Polak odniosła się w ten sposób do informacji zamieszczonych w artykule jednej z lokalnych gazet. Opisano w nim stanowisko kibiców świeżo upieczonych mistrzów Polski - Stali Gorzów. Ich zdaniem klub jest pomijany przez Urząd Marszałkowski, faworyzowana jest drużyna z południa regionu - Falubaz Zielona Góra.

Czytaj też: Prezydent Leszna kibicuje Holandii

W oświadczeniu marszałek informuje, że w kadencji 2010-2014, czyli w okresie, kiedy pełni funkcję marszałka województwa lubuskiego, lubuskie kluby żużlowe dostały dofinansowanie na promocję województwa przez sport w takiej samej wysokości, tj. po 200 tys. zł.

Elżbieta Polak dodaje, że Urząd Marszałkowski realizuje promocję w oparciu o roczny plan promocji zatwierdzany przez Zarząd Województwa i zgodny z budżetem województwa.

Czytaj też: Zielona Góra będzie wielka i co z tego wyniknie?

- Pragnę jednak podkreślić, że główne wsparcie organizacji sportowych jest realizowane w ramach programu współdziałania samorządu z organizacjami pozarządowymi w trybie konkursowym, nabór projektów odbywa się natychmiast po uchwaleniu budżetu, o czym informujemy na naszej stronie internetowej i w regionalnych mediach. Budżet na przyszły rok będzie przygotowany do 15 listopada br. i mam nadzieję, że po wyborach samorządowych, które odbędą się 16 listopada, zostanie przyjęty przez Sejmik do końca roku - pisze Elżbieta Polak w oświadczeniu.

Marszałek woj. lubuskiego zaprasza organizacje sportowe do składania ofert na początku przyszłego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.