PARTNER PORTALU
  • BGK

Emerytury w Trybunale Konstytucyjnym

  • PAP    24 maja 2012 - 12:09
Emerytury w Trybunale Konstytucyjnym

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powtórzył, że jego partia zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego nowelę ustawy zakładającej m.in. podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat.
„Z pewnością główną ustawę emerytalną skierujemy, co do ustawy mundurowej jeszcze się zastanowimy” – odpowiedział Kaczyński, pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy PiS skieruje ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.

Ocenił, że „tryb uchwalenia i meritum” ustawy podnoszącej wiek emerytalny są sprzeczne z konstytucją. Kaczyński powiedział, że nie dziwi go wynik głosowania w Senacie. „Frakcja senacka PO jest tak samo ubezwłasnowolniona jak sejmowa. To są ludzie, którzy znajdują się pod bardzo silną presją. Są zbyt słabi moralnie, żeby tej presji się przeciwstawić” – mówił.

Senatorowie nie zgłosili w czwartek poprawek do nowelizacji ustawy o emeryturach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Nowela zakłada m.in. podwyższenie wieku emerytalnego do 67. roku życia. Dokument trafi teraz do podpisu prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Senat zdecydował, że do prezydenta trafi też reforma emerytur służb mundurowych. Zakłada ona, że funkcjonariusze, którzy wstąpią do służby od 2013 r., nabędą te uprawnienia po 55. roku życia i 25 latach służby.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.