PARTNER PORTALU
  • BGK

Emisja obligacji infrastrukturalnych BGK

  • PAP    30 maja 2011 - 21:44

W czerwcu BGK planuje emisję obligacji infrastrukturalnych IWS0645 na potrzeby Krajowego Funduszu Drogowego, może także przeprowadzić emisję obligacji w euro w trybie private placement - poinformował dyrektor Departamentu Długu Publicznego w MF Piotr Marczak.
- W czerwcu ograniczona będzie również potencjalna podaż na przetargu obligacji BGK - do 1 mld zł. Planowana jest emisja obligacji o rekordowo długim okresie wykupu na polskim rynku, który przypadałby w 2045 r. Emisja obligacji o tak dużej zapadalności stanowi wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu zgłoszonemu z polskiego sektora pozabankowego. Ze względu jednak na specyfikę tych obligacji oraz zmienność panującą na rynkach finansowych planowany przetarg ma charakter warunkowy, a jego przeprowadzenie uzależnione będzie od bieżącej sytuacji rynkowej - poinformował w poniedziałek Marczak.

- BGK przygotowuje również emisję obligacji nominowanych w euro w systemie private placement. Emisja ta mogłaby być przeprowadzona także w czerwcu - dodał.

Zgodnie z czerwcowym planem podaży SPW BGK może przeprowadzić 22 czerwca przetarg obligacji infrastrukturalnych IWS0645 o wartości do 1,0 mld zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.