Euro 2012 pomogło przetrwać kryzys

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza
  • 08-06-2012
  • drukuj
Ekonomiści z SGH, UJ i Uniwersytetu Łódzkiego policzyli, że dzięki organizacji ME – 2012 całkowity, skumulowany przyrost PKB do 2020 r. może wynieść 27,9 mld zł, a w wariancie optymistycznym nawet 36,6 mld zł.
Euro 2012 pomogło przetrwać kryzys
To 2,1 proc. polskiego PKB z 2009 r. – podaje „Gazeta Wyborcza”.

W dużej części to zasługa nowych i wyremontowanych dróg, lotnisk, szlaków kolejowych. Zdaniem ekspertów Erste Group Research organizacja Euro da dodatkowy wzrost polskiego PKB w latach 2008-20 w sumie o 2 proc. Ich zdaniem inwestycje związane z piłkarskimi mistrzostwami pomogły naszej gospodarce przetrwać kryzys.

Eksperci z Ernst&Young i Oxford Economics ogłosili nawet, że „dla gospodarki to dobrze, że część inwestycji na Euro się spóźnia”. Pozwoli to Polsce dłużej wydawać pieniądze na ten cel i tym samym utrzymywać stabilny, wysoki poziom inwestycji – pisze „Gazeta Wyborcza” Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Kundelki Tuska meradajcie dalej, al.e my wiemy swoje. Realny przyrost PKB to możecie pożali się boże uniweryasteccy teoretycy liczyć ale od przyszłego roku, a kryzys od października zdmuchnie niewielki płomień wzrostu.. fIRMY TNĄ KOSZTY I WALCZĄ Z UPADŁOŚCIA!!!Taki jest trwały wzrost dupki... rozwiń

gklewski, 2012-06-11 11:00:17 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU