PARTNER PORTALU
  • BGK

Ewa Kopacz chce zjednać sobie działkowców

  • PAP/em    2 lipca 2015 - 13:29
Ewa Kopacz chce zjednać sobie działkowców

Ewa Kopacz (fot. facebook)

Premier Ewa Kopacz podczas Zjazdu Działkowców przekazała uczestnikom spotkania same dobre wiadomości. Dodała też, że czeka na zaproszenie na grilla od działkowców.
W wystąpieniu podczas XII Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Działkowców szefowa rządu dziękowała za inicjatywę "Stop rozbiórkom altanek!", dzięki której udało się przyjąć nową ustawę, która uregulowała problem altanek na działkach.

Polski Związek Działkowców rok temu zapowiadał akcję zbierania podpisów pod projektem nowelizacji ustawy – Prawo budowlane, żeby ochronić ogrodowe altany przed rozbiórką.

"Byli tacy, którzy mówili, że nie uda się znaleźć takiej definicji działki, która byłaby zbieżna z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego. Okazało się, że jak człowiek bardzo chce i jeśli bardzo jest człowiek w to zaangażowany, bardzo wierzy w to co robi, to wszystko jest możliwe" - zaznaczyła Kopacz.

"Wam, i przy okazji nam, posłom, bardzo się chciało, aby rozwiązać wasz problem. Ten problem został rozwiązany; od kwietnia obowiązuje nowa ustawa. Ta nowa ustawa mówi o tym, że dzisiaj altanka jest to ta budowla, która ma odpowiednie parametry, to ta budowla, której nie trzeba już dzisiaj w myśl obowiązującego prawa rozbierać" - podkreśliła.

Remont na działce bez zgłoszenia

Przekazała działkowcom jeszcze jedną "dobrą wiadomość", o znowelizowaniu przez parlament Prawa budowlanego, dzięki czemu remonty na działkach nie będą musiały być zgłaszane i nie trzeba będzie w ich przypadku uzyskiwać pozwoleń na budowę. "To też jest ułatwienie dla was, którzy chcecie inwestować na tych waszych działkach" - podkreślała szefowa rządu.

Premier przypomniała, że pod opieką PZD jest blisko 5 tys. rodzinnych ogródków działkowych. "To jest 880 tys. działek. jest was ponad milion, ale z rodzinami jest was kilka milionów" - mówiła.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Sara, 2015-07-04 14:37:28

    Ja myślę,że emeryta raczej nie było stać na wybudowanie domku na działce. Więc jak zwykle PO robi ukłon w stronę bogatych ludzi