PARTNER PORTALU
 • BGK

Ewa Kopacz szykuje rewolucyjną zmianę ustroju, włącznie ze zmianą konstytucji?

 • em/PAP    26 maja 2015 - 21:51
Ewa Kopacz szykuje rewolucyjną zmianę ustroju, włącznie ze zmianą konstytucji?
(fot. premier.gov.pl)

PO zdecydowało się na „programową ucieczkę do przodu”.
"Fakty" TVN podały na Twitterze, że zmiany, które ma zaproponować Ewa Kopacz, zwiększają obywatelską wolność i udział obywateli w rządzeniu.

To reakcja na porażkę Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. "Fakty" TVN informują, że zapadła decyzja, by już teraz ruszyć do pracy, żeby nie przespać kampanii.

Ewa Kopacz ogłosiła, że w połowie czerwca odbędzie się kongres programowy Platformy Obywatelskiej. Wtedy przedstawiony zostanie program, z którym partia pójdzie do wyborów parlamentarnych. Jak zaznaczyła, jeszcze przed kongresem i przed wyborami, politycy PO będą chcieli "być każdego dnia, o każdej porze, o każdej minucie z obywatelami, którzy są skarbnicą wiedzy". Jesiennym sztabem PO mają pokierować Michał Kamiński i Jacek Protasiewicz.

Z informacji „Faktów” wynika też, że Kopacz całkiem poważnie rozważała pomysł totalnej rekonstrukcji rządu. Zdecydowano się jednak na „programową ucieczkę do przodu”.

Czego mogą dotyczyć zmiany w konstytucji? Chodzi między innymi o postulaty wprowadzenia systemu mieszanego - JOW i proporcjonalnej ordynacji wyborczej, likwidacji Senatu, zmniejszeniu liczby posłów do 230 i likwidacji immunitetu.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (13)

 • EWA, 2015-06-08 16:23:15

  Do w.potega@neostrada.pl: napewno nie mozna wierzyc , npewno trzeba jednak zwiekszyc sile opozycji do rzadzacych! napewno wymienic stechlych urzednikow i zaczac wszystko od nowa! upolitycznienie sadow, prokuratur, samorzadow i kolesiostwo w zwiazku z tym zatruwaja kazda dziedzine zycia w naszym kr...olestwie Polski! poza tym system zatrudniania ludzi do rzadzenia i urzedow wszelkiego rodzaju to po prostu wymiana pokolen wsrod rodzin! to bardziej szkodzi niz Tajfun! na stanowisku powinni pracowac po dwa lata i krecic sie dalej po Polsce , a nie dozywotnio - patologia urzednicza i decyzyjna w kraju jest wielka i to wlasnie dlatego, ze nikt nikogo nie moze ukarac bo jak to to jest coreczka lub synalek tego i tego?! lub ..... tysiace przykladow - a my zyjemy w Sodomie i Gomorze! - masakra! po to sa przepisy, zeby o nich informowac i przestrzegac porzadkow prawnych - tu w Polsce? jest gorzej niz mogloby byc!!!!!  rozwiń
 • EWA, 2015-06-08 16:12:12

  Do rybak: jestem w 100% za - rozliczyc , usunac , skonfiskowac majatki! bez tego ani rusz! ale rozliczyc wszystkich sedziow i sedziny - bo to jest utopia jesli wierzymy w to co tam spod piora wychodzi! - wiele z nich nie jest wogole sadzonych bo po prostu kazdy mowi : mafia i daje spokoj bo min...istarestwo sprawiedliwosci do tez nie jest organ, ktory zalatwia nasze sprawy - ciekawe czyktos wreszcie cos z tym zrobi - liczymy na Prezydenta Andrzeja Dude! tak mu dopomoz Bog.  rozwiń
 • rybak, 2015-06-02 16:29:59

  Owszem immunitety należy cofnąć nie tylko posłom, a także sędziom i prokuratorom i w końcu rozliczać wszystkich łamiących prawo z godnie z konstytucją, ponieważ nikt nie stoi ponad prawem. Jeżeli tu nie zrobimy porządku, to wszelkie reformy nie mają sensu. Ponadto należy zlikwidować wielowładzę, upr...ościć i zmniejszyć podatki. Za marnotrawstwo publicznych pieniędzy i korupcję rozliczać z majątku prywatnego stosownie do przewinienia.  rozwiń