PARTNER PORTALU
  • BGK

Ewa Kopacz z działkowcami o nowych przepisach

  • aw    19 maja 2015 - 18:53
Ewa Kopacz z działkowcami o nowych przepisach
Spotkanie premier Ewy Kopacz z działkowcami (fot:premier.gov.pl)

Premier Ewy Kopacz spotkała się z działkowcami z Rodzinnego Ogrodu Działkowego - Bemowo w Warszawie. Po nowelizacji ws. altan działkowych rząd chce zająć się statutem PZD.
30 kwietnia 2015 r. weszły w życie przepisy, które chronią przed rozbiórką altany z rodzinnych ogrodów działkowych. Nowelizacja przepisów umożliwiła legalizację niewielkich, murowanych domków, wybudowanych na terenach rodzinnych ogrodów działkowych, które dotychczas nie spełniały wymogów altany. Nowe prawo wprowadziło definicję „altany działkowej”. Przed rozbiórką ochronionych zostało ok. 900 tys. obiektów.

Współpraca rządu z działkowcami - są efekty

Projekt zmian opracował Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop rozbiórkom altan”, który powstał przy Polskim Związku Działkowców. Najważniejsze poprawki do niego zostały przygotowane wspólnie przez stronę rządową i przedstawicieli działkowców. Rada Ministrów przyjęła poprawki 9 grudnia 2014 r. Sejm przyjął nowelizację 6 lutego 2015 r., a prezydent podpisał 2 kwietnia 2015 r.

W najbliższym czasie ma dojść do kolejnego spotkania. Rozmowy mają dotyczyć innych ważnych kwestii dla działkowców m.in. statutu Polskiego Związku Działkowców.

- Jestem przekonana, że kolejne spotkanie przebiegnie w dobrej atmosferze, i że rozwiążemy wspólnie te problemy – powiedziała premier Ewa Kopacz w Warszawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • EWA, 2015-05-21 00:10:32

    Pani Kopacz powinna pomyslec o najemcach komunalnych , ktorych okrada sie bardziej niz kiedykolwiek i jest to problem wiekszy niz dzialki altany i dobrobyt. Najemcy musza placic characz za to ze ich okradziono z ich praw do wlasnosci lokali - a tzw. hochsztaplerzy wierzyciele maja sie dobrze - ...poparci przez mafie w sadach i administracji panstwowej! Premier, ktory jest pielegniarka z zawodu i wykosztalcenia musi wiedziec jakie sa problemy ludzi na codzien! czy moze rzad od lebka emigranta ma dochody ? do zart! ale sprawa braku wymieru sprawiedliwosci w demokracji - to powazny problem Pani Premier Kopacz! czyz to Pani nie zawadza ? altany maja czas - Polskie rodziny nie - fala emigracyjna to nie poszukiwanie zlota - to polityka kolejnych rzadow korupcji i zmafiowanej wladzy ktora wyniszcza narod Polski - Polakom sie przelalo Powiem tak!  rozwiń