PARTNER PORTALU
  • BGK

Finansoaktywni: Trzecia edycja programu nauczania o podatkach

  • MN    24 marca 2017 - 14:25
Finansoaktywni: Trzecia edycja programu nauczania o podatkach
To już trzecia edycja programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. (fot. Fotolia)

Ministerstwo Finansów zachęca szkoły do udziału w programie poświęconym podatkom.
• Ministerstwo Finansów chce edukować młodych Polaków na temat podatków i finansów publicznych.

• Trwają zapisy do programu, w ramach którego można otrzymać opracowane przez profesjonalistów materiały dydaktyczne. 

• Uczniowie mogą też nakręcić film o podatkach i sięgnąć po atrakcyjną nagrodę. 

To już trzecia edycja programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”, skierowanego do uczniów, którzy są zainteresowani kwestiami związanymi z podatkami i finansami publicznymi. W ciągu dwóch ostatnich lat akcja dotarła do co siódmej szkoły gimnazjalnej w Polsce. Formuła programu zakłada edukację w poszczególnych klasach – na podstawie dostępnych materiałów edukacyjnych i rozszerzenie jej na inne klasy – czemu służy ogólnoszkolna debata.

Tegoroczna misja koncentruje się na kwestii uczciwego płacenia podatków. Na podstawie przygotowanych przez specjalistów materiałów dydaktycznych, uczniowie poznają rodzaje współczesnych podatków w Polsce, dowiadują się, że podatki stanowią najważniejszą część dochodów państwa i jak ważne jest płacenie podatków, aby kraj mógł się rozwijać.

Zadanie filmowe

Klasy, które wezmą udział w programie, mogą również powalczyć o atrakcyjną nagrodę w konkursie. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie filmu pt. „Pozytywnie o podatkach”. Mogą wybrać dowolną formułę: przemówienie, debatę, telewizyjny talk show, wywiad, reportaż, sondę uliczną, newsa, itd.

Zwycięskie zespoły odwiedzą Ministerstwo Finansów, gdzie wezmą udział w uroczystym finale i dodatkowo w warsztatach z popularnym youtuberem Piotrem „Ziemniakiem” Latałą, który pokaże im, jak profesjonalnie montować filmy oraz wzbogacać je o efekty.

Jak wziąć udział w programie?

Nadal można dołączyć do trzeciej edycji konkursu. Wystarczy, że nauczyciele gimnazjów wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.finansoaktywni.pl. Na adres szkoły zostanie dostarczony pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem. Dostępnych jest 500 zestawów.

Zestaw zawiera: scenariusz lekcji dla nauczyciela oraz teczkę na materiały, plakat edukacyjny, 4 zestawy 20 kart edukacyjnych do gry, długopisy z logo programu oraz płytę CD z prezentacją PowerPoint, krótkometrażowym, animowanym filmem edukacyjnym, filmem instruktażowym „Ziemniak radzi: jak robić dobry film”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.