PARTNER PORTALU
  • BGK

Finansowe przymiarki Katowic do tenisowego turnieju

  • PAP    28 listopada 2012 - 13:15
Finansowe przymiarki Katowic do tenisowego turnieju

Czterysta tysięcy złotych ma zamiar przeznaczyć samorząd Katowic na organizację turnieju tenisistek z cyklu WTA Tour (pula nagród 220 tys. dolarów). Impreza w "Spodku" odbędzie się w dniach 6-14 kwietnia 2013 r.
Temat turnieju był poruszany podczas środowej sesji katowickiej rady miejskiej.

"400 tysięcy to górna granica kwoty, która będziemy na tę imprezę wydatkować. Pełna informacja na ten temat będzie znana po podpisaniu umowy z organizatorem" - powiedziała wiceprezydent miasta Krystyna Siejna.

Jej zdaniem taka umowa powinna być podpisana do połowy stycznia. Zaznaczyła, że turniej ma być transmitowany w telewizji publicznej.

Jak powiedziała Ewelina Kajzerek, pełnomocnik prezydenta Katowic ds. sportu, "Spodek" był już wizytowany przez delegata WTA, który obejrzał też mniejszą halę w mieście.

Prawdopodobnie w "Spodku" powstaną na czas zawodów dwa korty, w tym jeden pełniący rolę centralnego.

Katowicki turniej pojawia się w grafiku WTA w miejsce zawodów, który odbywały się w Kopenhadze. Stolica Górnego Śląska została zarekomendowana przez Piotra Woźniackiego, ojca tenisistki Caroline.

Obecnie trwają negocjacje z zawodniczkami w sprawie ich występu w stolicy Górnego Śląska.

Poprzednio tenis w "Spodku" gościł 24 listopada 1994. Rozegrane wtedy zostały pokazowe mecze pod nazwą "Przybysze z Masters".

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.