PARTNER PORTALU
  • BGK

Firma zainwestuje 3,5 mln zł w podstrefie Ełk Suwalskiej SSE

  • PAP    15 czerwca 2013 - 16:00
Firma zainwestuje 3,5 mln zł w podstrefie Ełk Suwalskiej SSE

Co najmniej 3,5 mln zł ma zainwestować firma z branży tworzyw sztucznych w podstrefie Ełk Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - podała SSSE w komunikacie. Firma będzie rozszerzać swoją dotychczasową działalność.
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Agastyl, które działa już w ełckiej podstrefie (woj. warmińsko-mazurskie) chce wytwarzać specjalistyczne ścianki na potrzeby budownictwa drogowego i kolejowego. Firma - jak podano w przesłanym PAP komunikacie - specjalizuje się w produkcji granulatów, których używa się w produkcji siatki ogrodzeniowej, kabli i różnych detali wykorzystywanych przy produkcji obuwia.

Prezes Suwalskiej SSE Robert Żyliński poinformował, że w ramach zezwolenia na reinwestycje, firma zamierza kupić działkę o powierzchni 1,3 ha w Ełku, instalację naziemną paneli fotowoltaicznych, a także linię produkcyjną. Ponieważ nowoczesne linie technologiczne nie wymagają obsługi przez dużą liczbę pracowników, nowa inwestycja nie skutkuje sporą liczbą nowych miejsc pracy. Przedsiębiorca utrzyma dotychczasowe 33 miejsca pracy i utworzy co najmniej 5 nowych stanowisk pracy.

Zezwolenie dla Agastylu to drugie w 2013 roku zezwolenie wydane przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Pierwsze dostała firma Ortis - również z branży tworzyw sztucznych - działająca w podstrefie Suwałki. Ortis ma zainwestować 3 mln zł. W 2012 roku Suwalska SSE wydała 11 zezwoleń na prowadzenie działalności.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z czternastu stref w Polsce. Ma obszar 343 hektarów w sześciu podstrefach: Suwałki, Białystok, Grajewo oraz Ełki i Gołdap w województwie warmińsko-mazurskim, a także Małkinia Górna (woj. mazowieckie). W ciągu blisko 17 lat funkcjonowania firmy zainwestowały w strefie około 1,7 mld zł i utworzyły 6 tys. miejsc pracy.

Wkrótce Suwalska SSE ma się powiększyć o podstrefę w Łomży. Podstrefy chcą też powołać samorządy Siemiatycz, Hajnówki i Narewki. Powiększona też ma być podstrefa Suwałki, do strefy ma być też włączony Park Naukowo-Technologiczny w Ełku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.