Fiskus zapuka do drzwi

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu
  • 04-07-2013
  • drukuj
Ministerstwo Finansów chce, by kontrolerzy mogli odwiedzać domy podatników. Kto nie wpuści skarbówki, może zapłacić karę.
Fiskus zapuka do drzwi

Ministerstwu Finansów chce zapewnić kontroli skarbowej prawo do sprawdzania posesji, domów, mieszkań i garaży - alarmuje „Puls Biznesu".

„Proponuje się umożliwienie organom podatkowym, za zgodą podatnika, przeprowadzanie oględzin w ramach czynności sprawdzających dotyczących przedmiotu opodatkowania" - twierdzi Maciej Grabowski, wiceminister finansów.

W projekcie założeń zmian w ordynacji podatkowej zapisano, że za odmowę oględzin grozić będzie kara finansowa. Obecnie skarbówka może wejść do mieszkania podatnika tylko w jednym przypadku: gdy zechce sprawdzić prawidłowość rozliczenia ulg podatkowych związanych z wydatkami na cele mieszkaniowe.

Plan resortu finansów spotkał się z ostrą krytyką ekspertów oraz rządowych prawników. Tomasz Ludwiński, były szef NSZZ „Solidarność" Pracowników Skarbowości, nie widzi konieczności dozbrajania fiskusa.

„Oględziny mieszkań w celu weryfikacji ulg na cele mieszkaniowe mają uzasadnienie. Jednak nowe propozycje za bardzo ingerują w życie domowe. Uzyskiwanie zgody jest słusznym rozwiązaniem, lecz umożliwianie karania za jej brak jest przesadą i absurdem" - mówi Tomasz Ludwiński.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (7)ZOBACZ WSZYSTKIE

Super wiadomość ! Już nic nie jest w stanie mnie zdziwić...I nikt !

Łupek, 2013-07-04 20:58:48 odpowiedz

jutro lepiej nie pukac do drzwi fiskusa bo jest urlop

kora, 2013-07-04 20:53:03 odpowiedz

Upałów nie ma a minister- niezdrów! Niech łapie... ?

ap, 2013-07-04 18:40:52 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU