PARTNER PORTALU
  • BGK

Fitch podniósł i wycofał ratingi Kolei Mazowieckich

  • JL    1 czerwca 2016 - 07:33
Fitch podniósł i wycofał ratingi Kolei Mazowieckich
Fitch wycofał wszystkie ratingi dla Kolei Mazowieckich ze względów handlowych.. Fot. Mat. prasowe

Fitch Ratings podniósł ratingi Kolei Mazowieckich i określił, że perspektywa ratingów jest stabilna.
Międzynarodowy długoterminowy rating dla zadłużenia w walucie zagranicznej podniesiony został z „BBB-” na „BBB”, międzynarodowy długoterminowy dla zadłużenia w walucie krajowej z „BBB” na „BBB+” oraz długoterminowy rating krajowy z „A(pol)” na „AA-(pol)”.

Jednocześnie Fitch wycofał wszystkie ratingi dla Kolei Mazowieckich ze względów handlowych. W rezultacie Fitch nie będzie analizował sytuacji finansowej spółki ani informował o jej ratingach.

Podniesienie ratingów jest następstwem podniesienia ratingów jedynego właściciela Kolei Mazowieckich, czyli województwa mazowieckiego (BBB+/Stabilna).

Fitch podaje jednocześnie, że zgodnie z jego metodologią dla jednostek zależnych sektora publicznego Koleje Mazowieckie są powiązane z ryzykiem kredytowym województwa i ich ratingi są o jeden poziom niższe od jego ratingów.

Stabilna perspektywa ratingów odzwierciedla opinię, że powiązania między Kolejami Mazowieckimi a województwem pozostaną niezmienne w średnim okresie. Agencja uważa, że czynniki takie, jak znaczenie strategiczne oraz kontrola silnie umacniają powiązania Kolei Mazowieckich z ryzykiem kredytowym województwa, a czynniki takie jak status prawny i integracja wywierają na te powiązania średni wpływ.

Obligacje wyemitowane przez Koleje Mazowieckie Finance AB, spółkę należącą do Kolei Mazowieckich na 100 mln euro zostały wykupione w terminie w marcu 2016 r. Obligacje te były zabezpieczone gwarancją wystawioną przez Koleje Mazowieckie i w związku ze spłatą nie będą więcej podlegały ocenie ratingowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.