PARTNER PORTALU
  • BGK

Fitch, ratingi Szczecina: Perspektywa jest stabilna

  • AT    18 stycznia 2016 - 14:25
Fitch, ratingi Szczecina: Perspektywa jest stabilna
Fitch zakłada, że Szczecin będzie kontynuować swój program inwestycyjny i podobnie jak w latach ubiegłych będzie ubiegać się o fundusze unijne (fot.pixabay.com)

• Fitch potwierdził ratingi BBB+ i AA-(pol) dla Szczecina.
• Stolica zachodniopomorskiego utrzyma dobre wyniki operacyjne w średnim okresie.
• Fitch oczekuje, że zadłużenie bezpośrednie miasta pozostanie na umiarkowanym poziomie.
Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi Szczecina dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej na poziomie BBB+. Perspektywa ratingów jest stabilna. Fitch potwierdził również krótkoterminowy rating w walucie zagranicznej na poziomie F2.

Fitch potwierdził również krajowy rating długoterminowy na poziomie AA-(pol) z perspektywą stabilną oraz krajowy krótkoterminowy rating na poziomie F2(pol).

Potwierdzenie ratingów odzwierciedla niezmieniony scenariusz bazowy Fitch, że Szczecin utrzyma dobre wyniki operacyjne w średnim okresie. Ratingi odzwierciedlają również ostrożne zarządzanie finansami, racjonalizację wydatków operacyjnych, dobre wskaźniki zadłużenia i umiarkowany poziom długu.

Rating na poziomie BBB+ odzwierciedla oczekiwanie Fitch, że miasto utrzyma dobre wyniki operacyjne w średnim okresie, z marżą operacyjną wynoszącą 12-13% oraz prognozowaną nadwyżką operacyjną dwukrotnie wyższą od rocznej obsługi zadłużenia (raty plus odsetki).

Fitch oczekuje, że zadłużenie bezpośrednie pozostanie na umiarkowanym poziomie poniżej 65% dochodów bieżących w średnim okresie. Wskaźnik zadłużenia do nadwyżki bieżącej powinien pozostać na zadowalającym poziomie około 6 lat (w 2015r.: 4,6 lat). Fitch zakłada, że Szczecin będzie kontynuować swój program inwestycyjny i podobnie jak w latach ubiegłych będzie ubiegać się o fundusze unijne do współfinansowania swoich wydatków majątkowych, natomiast część finansowania może pochodzić z nowego długu i środków własnych miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.