PARTNER PORTALU
  • BGK

Forum samorządowe o budżecie UE

  • PAP    16 maja 2013 - 12:17
Forum samorządowe o budżecie UE

Problemy i wyzwania stojące przed samorządami oraz nadzieje związane z nowym budżetem UE – to główne tematy zorganizowanego przez PSL w czwartek w Sejmie forum samorządowego.
W spotkaniu weźmie udział m.in. wicepremier i szef ludowców Janusz Piechociński.

Były marszałek Sejmu Józef Zych, otwierając spotkanie podkreślił, że bardzo istotne jest rozmawiać o realnych problemach i wyzwaniach, jakie stoją przed samorządami lokalnymi.

W jego ocenie zorganizowanie w Sejmie forum samorządowego pokazuje, że PSL bardzo poważnie podchodzi do najważniejszych problemów Polski i koncentruje się na ich realnym rozwiązywaniu.

„Życzę, żeby ta konferencja przyniosła nam efekty w postaci przekonania się do pewnych działań i jednocześnie zasięgnięcia wiedzy na temat tego, co nas w przyszłości czeka. Szczególnie jeśli chodzi o problemy ekonomiczne i finansowe samorządów" - powiedział Zych.

Program forum samorządowego PSL obejmuje m.in. prezentację i dyskusję nad tzw. raportem Hausnera pt. „Narastające dysfunkcje, zasadnicze dylematy, konieczne działania", który wśród „chorób" toczących samorządy wskazał problemy finansowe, biurokrację i niewłaściwe zagospodarowanie przestrzenne.

Raport o stanie samorządności terytorialnej w Polsce przedstawiła w styczniu br. grupa ekspertów pod kierunkiem b. wicepremiera, ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej, obecnie m.in. członka Rady Polityki Pieniężnej, prof. Jerzego Hausnera.

Ponadto uczestnicy forum rozmawiać będą nt. programowania perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020 ze szczególnym uwzględnieniem programów regionalnych oraz rozwoju obszarów wiejskich.

Poruszona ma zostać także kwestia finansów publicznych samorządu terytorialnego jako niezbędnego elementu rozwoju; ma się także odbyć debata nad aktualnymi problemami i przyszłymi wyzwaniami, jeśli chodzi o funkcjonowanie powiatów i gmin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: