PARTNER PORTALU
  • BGK

Fotoradary - nie tak dochodowe jak sądzono?

  • PAP/Dziennik Gazeta Prawna    25 kwietnia 2012 - 06:38
Fotoradary - nie tak dochodowe jak sądzono?

Fotoradary zamiast 100 mln zł miesięcznie zarabiają tylko kilka.




Jak ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna" od początku roku fotoradary rozstawione na polskich drogach zarobiły niecałe 7 mln zł. Tymczasem minister finansów założył, że w tym roku zbierze z fotomandatów ponad 1,2 mld zł. Oznacza to, że miesięcznie z tego tytułu powinno spływać około 100 mln zł.

Zdaniem ekspertów nie ma już żadnych szans na realizację tego planu. I to pomimo rekordowych nakładów na rozbudowę sieci fotoradarów i jej obsługę. Poważne problemy z tego powodu może mieć przede wszystkim Generalna Inspekcja Transportu Drogowego, która w lipcu ub.r. przejęła od GDDKiA oraz policji sieć fotoradarów i obiecała podnieść ich wydajność - pisze "DGP".

Czytaj też: Mandaty cerują dziury w budżecie

Inspekcja tłumaczy, że dotychczasowe wpływy są na niskim poziomie, ponieważ system nie działa jeszcze optymalnie i wciąż jest w budowie. Zdaniem inspektorów wpływy z fotoradarów w rzeczywistości są dużo większe, bo spora część mandatów nie została jeszcze wysłana kierowcom.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (1)

  • Iro, 2012-04-25 10:15:47

    Dziwne założenia !!! A jak kierowcy będą jeżdzić przepisowo to co zrobi pan minister finansów ??? Proponuję obniżyć maksymalną prędkość do 30 km !!!