PARTNER PORTALU
  • BGK

Fotoradary wrócą? PiS rozważa cofnięcie reformy

  • PAP/AT    21 stycznia 2016 - 07:11
Fotoradary wrócą? PiS rozważa cofnięcie reformy
PiS jest zdania, że reforma związana z fotoradarami poszła o krok za daleko (fot.shutterstock)

W ministerstwach trwają analizy nad przywróceniem części fotoradarów do działania.
PiS rozważa częściowe cofnięcie reformy likwidującej samorządowe przyrządy do mierzenia prędkości - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Część fotoradarów może znów zacząć działać pod egidą Głównej Inspekcji Transportu Drogowego - pisze "DGP".

Wraz z nowym rokiem liczba różnego rodzaju instalacji na drogach zmalała o połowę. Poprzedni rząd PO-PSL zdecydował o odebraniu strażnikom miejskim i gminnym kompetencji rejestrowania wykroczeń drogowych za pomocą tych urządzeń.

PiS jest zdania, że reforma poszła o krok za daleko. Jak ustalił "DGP", w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa oraz w resorcie spraw wewnętrznych i administracji trwają już analizy nad przywróceniem części urządzeń do działania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • torwar, 2016-01-21 18:05:29

    Dziwi to kogoś? Reforma była pisana na kolanie w wyborczym amoku, teraz jak kurz opadł i się kapnęli ile tracą, trzeba naprawić błędy. Ja się im nie daję, może i płacę, ale punktów sobie nie daje wlepiać - pozbywam się niechcianych zdjęć na portalu punkciki.com :) oni mają kasę, ja mam spokój i jes...zcze sobie ktoś zarobi!  rozwiń
  • Osa, 2016-01-21 09:49:56

    No i dobrze. Kto jeździ zgodnie z przepisami, ten nie będzie protestował. A po drugie, pieniądze wydane na zakup fotoradarów przynajmniej w jakiejś części nie zostaną zmarnowane, bo po cofnięciu uprawnień strażom miejskim (co było bardzo słusznym posunięciem) część z tych urządzeń gnije gdzieś w gmi...nnych piwnicach.  rozwiń