PARTNER PORTALU
  • BGK

Francuskie firmy chcą uczestniczyć w projektach PPP w Polsce

  • wnp.pl (Łukasz Stępniak)    22 marca 2010 - 10:44
Francuskie firmy chcą uczestniczyć w projektach PPP w Polsce

Jaki twierdzi Francois Colombie, do Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce, której jest prezesem, trafia coraz więcej zapytań o inwestycje w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.
Francuscy inwestorzy i podwykonawcy są zainteresowani realizacją w PPP m.in. szpitali, czy linii kolejowych. Jak powiedział Francois Colombie, prezes Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce, do organizacji trafia od Polaków coraz więcej zapytań o inwestycje w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

- Wynika to m.in. z dużego zapotrzebowania w Polsce na nowe projekty infrastrukturalne. W dobie kryzysu i kłopotów budżetowych formuła PPP daje szanse na znaczne przyspieszenie realizacji planowanych inwestycji - wyjaśnia Francois Colombie.

Jak zaznacza prezes FIP-H w Polsce francuscy inwestorzy wiążą duże oczekiwania z projektami PPP. - Bez wątpienia formuła Partnerstwo Publiczno-Prywatne będzie pomagać w szybszym rozwoju Polski szczególnie, że projekty w ramach PPP powstają we współpracy z samorządami, a tym samym są inwestycjami bezpiecznymi. Banki o wiele chętniej kredytują tego typu projekty, niż np. inwestycje w centra handlowe, które chcą budować prywatni inwestorzy - podsumowuje Francois Colombie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.