PARTNER PORTALU
  • BGK

Fundusz Szwajcarski dla Opolszczyzny

  • BEZ    24 marca 2010 - 14:42
Fundusz Szwajcarski dla Opolszczyzny

Radca Ambasady Szwajcarii Heinz Kaufmann odwiedził województwo opolskie, by zachęcić do korzystania z ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.
Polsko-Szwajcarski Program Współpracy został uruchomiony już w roku 2008, w jego ramach dla Polski przewidziano bezzwrotną pomoc  w wysokości około 489 mln franków szwajcarskich. Podczas spotkania z marszałkiem Józefem Sebestą radca Kaufmann mówił o najbliższych działaniach, jakie będą podejmowane w ramach programu.

W maju tego roku ruszy nabór projektów dla sektora prywatnego, którego celem jest poprawa dostępu do kapitału sektora małych i średnich firm, kolejny segment programu, który rozpoczyna się  z początkiem kwietnia, skierowany jest do placówek badawczych – to propozycje projektów badawczo-wdrożeniowych do realizacji we współpracy z partnerami szwajcarskimi. Marszałek zwracał uwagę, że tym elementem mogą być zainteresowane dwa instytuty naukowe  z naszego regionu – ICSO z Kędzierzyna-Koźla i IMMB z Opola.

 W maju rozpoczyna się także projekt Funduszu Partnerstwa, zakładający zawieranie partnerstw między instytucjami publicznymi Polski i Szwajcarii.  Szwajcarzy mają także ciekawe propozycje wsparcia dla organizacji pozarządowych oraz centrów obsługi inwestorów.
Marszałek Józef Sebesta, dziękując za przekazaną informację o możliwościach pomocy ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy podkreślał, że to bardzo ciekawa oferta, skierowana do różnych środowisk w regionie i powinna wzbudzić zainteresowanie potencjalnych beneficjentów. Urząd marszałkowski będzie pośrednikiem w przekazywaniu informacji do zainteresowanych .

Po spotkaniu z marszałkiem radca Heinz Kaufmann wraz ze swoimi współpracownikami spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych w regionie, a potem z przedstawicielami środowisk naukowych, aby już z potencjalnie zainteresowanymi środowiskami przedyskutować założenia pomocy szwajcarskiej dla Polski i Opolszczyzny. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.