PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk przeznaczy ponad 2 mln zł na rozwój sportu

  • PAP    6 lutego 2014 - 16:15
Gdańsk przeznaczy ponad 2 mln zł na rozwój sportu

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, na podstawie otwartego konkursu ofert, przyznał w 2014 roku gdańskim klubom dwa miliony i 730 tysięcy złotych na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie miasta.
Te środki zostały przydzielone w pięciu kategoriach – na realizację programów szkolenia w piłce nożnej i pozostałych dyscyplinach, pokrycia kosztów organizacji imprez sportowych i uczestnictwa w zawodach oraz na organizację i udział w seniorskich rozgrywkach ligowych na szczeblu krajowym.

Czytaj też:  Sportowe hale za darmo? Samorządy są przeciw

Największą jednorazową kwotę przyznano Akademii Piłkarska Lechii Gdańsk, która na szkolenie młodzieży dostała 130 tysięcy złotych. Największym beneficjentem tego konkursu okazał się natomiast AZS AWFiS – akademicki klub otrzymał 675 tysięcy złotych. Na tę kwotę złożyło się m. in. 110 tysięcy na szkolenie lekkoatletów i 90 tysięcy na szkolenie szermierzy oraz 102 tysiące złotych na organizację zawodów Pucharu Świata Grand Prix FIE X Dwór Artusa we florecie kobiet.

- To nie są jedyne pieniądze na jakie w 2014 roku mogą liczyć gdańscy sportowcy i kluby. Na roczne stypendia dla najlepszych zawodników przeznaczyliśmy 760 tysięcy, natomiast na zagrody za sportowe osiągnięcia 200 tysięcy złotych. Ponadto Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji powinien niebawem ogłosić konkurs na promocję miasta przez gdańskie kluby reprezentujące określone dyscypliny sportowe. Na ten cel zarezerwowana została kwota 6,5 miliona złotych - powiedział kierownik referatu sportu UM w Gdańsku Adam Maksim.

Ponadto w latach 2011-2014 Gdańsk zapłacił siedem milionów złotych za prawo organizacji najważniejszych siatkarskich imprez. Dzięki temu w 2011 roku w Ergo Arenie odbył finał Ligi Światowej, w 2013 roku mistrzostwa Europy, natomiast na przełomie sierpnia i września w tej hali rozgrywane będą mecze grupy C mistrzostw świata.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.