PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk: Siedem ofert ws. linii tramwajowej. Kiedy ruszy budowa?

  • aw/PAP    20 grudnia 2017 - 17:31
Gdańsk: Siedem ofert ws. linii tramwajowej. Kiedy ruszy budowa?

Budowa Nowej Bulońskiej wraz nową linią tramwajową coraz bliżej(fot.:Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl)

Złożono siedem ofert przetargowych na budowę linii tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ul. Nowej Bulońskiej Północnej. Zakończenie budowy ok. 2,8-km trasy planowane jest na połowę 2019 roku. Na realizację zadania miasto przeznaczyło 193 mln zł.
• Urząd Miasta w Gdańsku poinformował , że w ogłoszonym przetargu na budowę linii tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ul. Nowej Bulońskiej Północnej złożonych zostało siedem ofert.

• Oferty firm i konsorcjów zostały w środę (20 grudnia) otwarte.

• Oferenci zaproponowali zrealizowanie zadania za kwotę od 191,7 mln zł (konsorcjum spółek NDI z Sopotu oraz ich partnerów: Balzola Polska i Construcciones Promociones Balzola z Hiszpanii) do 282,6 mln zł (konsorcjum Mosty Łódź, TOR-KAR-SSON i WPRD Gravel).

O wyborze wykonawcy zadania w 60 proc. ma decydować cena, a w 40 proc. - przedłużenie minimalnego okresu gwarancji. Oferty będą teraz sprawdzane pod względem formalno-prawnym. Poinformowano, że umowa na realizację zadania może być podpisana pod koniec lutego 2018 roku.

Budowa linii tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ul. Nowej Bulońskiej Północnej jest jednym z głównych zadań Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej - etap IVa, którego realizacja otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. W ubiegłym tygodniu w Gdańsku podpisana została umowa na dofinansowanie w wysokości ponad 286 mln zł w ramach realizacji Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej - etap IVa z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Pieniądze maja być też przeznaczone m.in. na budowę linii tramwajowej w ul. Nowej Warszawskiej i zakup 15 tramwajów.

Nowa Bulońska Północna ma mieć 2,8 km długości i ma połączyć istniejącą ul. Bulońską z ul. Jabłoniową. Realizacja przewiduje również budowę dwutorowej linii tramwajowej o długości ok. 2,6 km wraz z przystankami: "Nowa Politechniczna", "Łabędzia", "Stolema" i "Zabornia". Zamówienie obejmuje budowę węzła integracyjnego tramwajowo-autobusowego "Ujeścisko" wraz z parkingiem dla samochodów osobowych i rowerów oraz budowę węzła przesiadkowego tramwajowo-autobusowego "Zabornia".

W ramach inwestycji przewidziana jest również budowa lub przebudowa odcinków ulic, m.in. Myśliwskiej, Nowej Wołkowyskiej, Myśliwskiej Południowej, Stolema, Kartuskiej, Limbowej, łącznicy węzła z Armii Krajowej, Nowej Warszawskiej i Nowej Jabłoniowej. Mają powstać drogi, ścieżki rowerowe i ciągi piesze, zadaszone parkingi rowerowe na przystankach tramwajowych oraz na węźle integracyjnym "Ujeścisko", obiekty mostowe nad potokiem Siedleckim oraz ekrany i osłony akustyczne.

Przetarg na realizację budowy ulicy Nowej Bulońskiej Północnej w Gdańsku wraz z linią tramwajową i infrastrukturą towarzyszącą jest dwuetapowy. W pierwszym etapie 16 firm złożyło wnioski o przystąpienie do udziału w postępowaniu przetargowym. Wymagane warunki spełniło 15 wykonawców, głównie firm polskich, ale też z Czech i Hiszpanii. Na początku listopada urząd miasta w Gdańsku poinformował, że Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zaprosiła 15 firm do złożenia swoich ofert cenowych. Wpłynęło siedem ofert.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.