PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk: urzędnicy doniosą mieszkańcom decyzje podatkowe do domów

  • MIW    11 stycznia 2018 - 20:30
Gdańsk: urzędnicy doniosą mieszkańcom decyzje podatkowe do domów
Pracownicy Urzędu Miejskiego w Gdańsku dostarczą osobiście gdańszczanom do domów blisko 115 tysięcy decyzji podatkowych (fot. pixabay.com)

Od 12 stycznia do 10 lutego pracownicy Urzędu Miejskiego w Gdańsku dostarczą osobiście gdańszczanom do domów blisko 115 tysięcy decyzji podatkowych. Taką metodą dostarczenia tych dokumentów ratusz posłuży się już po raz dziesiąty. Jak tłumaczy, jest bardziej opłacalna oraz efektywna.
Zgodnie z przepisami ustawy Ordynacja podatkowa pisma, w tym decyzje, mogą być doręczane podatnikom przez operatora pocztowego lub pracowników organu podatkowego. W Gdańsku już po raz dziesiąty zdecydowano się na to drugie rozwiązanie. W tym roku 115 urzędników dostarczy ok. 115 tys. decyzji (dodatkowo będą przekazywać informatory propagujące nowe zasady segregacji odpadów). Akcja będzie trwała do 10 lutego. Po tym terminie decyzje, które z różnych powodów nie zostały doręczone adresatom, zostaną przesłane za pośrednictwem operatora pocztowego.

W związku z akcją gdański ratusz informuje mieszkańców, że doręczyciele – pracownicy Urzędu - nie mają prawa pobierać od nich jakichkolwiek kwot pieniężnych, a na żądanie podatnika zobowiązani są do przedstawienia legitymacji służbowej.

Ratusz podkreśla też, że w dni powszednie doręczanie odbywa się po godzinach pracy urzędnika lub w czasie jego urlopu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.