Gdynia nielegalnie zbiera pieniądze za parkowanie?

Nie widać końca sporu wojewody pomorskiego z władzami Gdyni o płatne parkowanie w mieście. Zdaniem prawników strefa parkowania w tym nadmorskim kurorcie jest źle oznakowana.
Gdynia  nielegalnie zbiera pieniądze za parkowanie?
Nowe przepisy dotyczące oznakowania stref parkowania Gdyni nie dotyczą? (fot.fotolia)

Jak pisze „Dziennik Bałtycki”, do gdyńskiej Rady Miasta wpłynęło pismo wojewody Ryszarda Stachurskiego, w którym zwraca on uwagę, na liczne skargi kierowców i informacje o niezgodnym z przepisami pobieraniu opłaty za postój pojazdów na terenie Gdyni.

Jak powinna być oznakowana strefa parkowania?

Chodzi o oznakowanie gdyńskiej strefy parkowania. Zgodnie z obowiązującymi od ubiegłego roku przepisami, konieczne jest -oprócz oznakowania pionowego, także wydzielenie poszczególnych miejsc parkingowych w strefie jednym z czterech znaków poziomych.

Problem w tym, że gdyński Zarządu Dróg i Zieleni oraz włodarze twierdzą, że nowe przepisy Gdyni nie dotyczą – pisze „dziennik.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To typowe zachowanie urzędników z Trójmiasta. Bezprawne pobieranie opłat tu i ówdzie, to normalka a na dodatek nikt niczego potem nie rozlicza, ile pieniędzy i na co poszło a ile zwyczajnie ukradziono. Mieszkańcy oraz turyści zaś, płaczą i płacą. Typowy styl sprawowania władzy przez POkrętaczy. Dlat...ego taki popłoch, że przyjdzie PiS i "wyrówna". rozwiń

sprzątający, 2015-10-06 12:40:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU