PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdynia nielegalnie zbiera pieniądze za parkowanie?

  • AW    1 października 2015 - 09:04
Gdynia  nielegalnie zbiera pieniądze za parkowanie?

Nowe przepisy dotyczące oznakowania stref parkowania Gdyni nie dotyczą? (fot.fotolia)

Nie widać końca sporu wojewody pomorskiego z władzami Gdyni o płatne parkowanie w mieście. Zdaniem prawników strefa parkowania w tym nadmorskim kurorcie jest źle oznakowana.
Jak pisze „Dziennik Bałtycki”, do gdyńskiej Rady Miasta wpłynęło pismo wojewody Ryszarda Stachurskiego, w którym zwraca on uwagę, na liczne skargi kierowców i informacje o niezgodnym z przepisami pobieraniu opłaty za postój pojazdów na terenie Gdyni.

Jak powinna być oznakowana strefa parkowania?

Chodzi o oznakowanie gdyńskiej strefy parkowania. Zgodnie z obowiązującymi od ubiegłego roku przepisami, konieczne jest -oprócz oznakowania pionowego, także wydzielenie poszczególnych miejsc parkingowych w strefie jednym z czterech znaków poziomych.

Problem w tym, że gdyński Zarządu Dróg i Zieleni oraz włodarze twierdzą, że nowe przepisy Gdyni nie dotyczą – pisze „dziennik.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • sprzątający, 2015-10-06 12:40:12

    To typowe zachowanie urzędników z Trójmiasta. Bezprawne pobieranie opłat tu i ówdzie, to normalka a na dodatek nikt niczego potem nie rozlicza, ile pieniędzy i na co poszło a ile zwyczajnie ukradziono. Mieszkańcy oraz turyści zaś, płaczą i płacą. Typowy styl sprawowania władzy przez POkrętaczy. Dlat...ego taki popłoch, że przyjdzie PiS i "wyrówna".  rozwiń