PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdzie mieszkańcy najlepiej radzą sobie ze spłatą kredytów?

  • PAP/Puls Biznesu    12 lutego 2014 - 07:53
Gdzie mieszkańcy najlepiej radzą sobie ze spłatą kredytów?

- Najlepiej kredyty spłacają mieszkańcy ściany wschodniej - wynika z analizy Biura Informacji Kredytowej (BIK), które sporządziło kredytową mapę Polski.
BIK przyporządkowało dłużników według adresów z dowodów osobistych do poszczególnych powiatów, biorąc pod lupę kredyty konsumpcyjne, które w rok od zaciągnięcia miały ponad 90 dni opóźnienia w spłacie  - informuje "Puls Biznesu".

Okazało się, że listę województw o najniższym wskaźniku opóźnionych kredytów otwierają te ze ściany wschodniej: podkarpackie, lubelskie, małopolskie, podlaskie i świętokrzyskie.

Dane BIK potwierdzają nasze badania w 11 regionach - mówi Wojciech Werochowski z PKO BP. Wnioski są takie, że istotnym czynnikiem w procesie udzielania kredytu jest znajomość klienta - dodaje.

Jak wyjaśnia, im mniejsza miejscowość, tym łatwiej nawiązać bliską relacje, a takich miejsc na ścianie wschodniej jest dużo. Klient jest lepiej znany bankowi i częściej wraca po kredyt - wskazuje Werochowski.

Z analizy BIK wynika, że najgorzej ze spłatą kredytów radzą sobie mieszkańcy województw: dolnośląskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.