PARTNER PORTALU
  • BGK

Giżycko, ul. 22 lipca: Zmienili komunistyczną nazwę ulicy na... taką samą

  • PAP/AT    22 lutego 2017 - 06:59
Giżycko, ul. 22 lipca: Zmienili komunistyczną nazwę ulicy na... taką samą
W Giżycku zmienili nazwę ulicy 22 lipca na... 22 lipca (Giżycko, fot.wikipedia/Muggmag)

Mazurska gmina zmieniła nazwę ulicy 22 Lipca na taką samą, argumentując, że już nie kojarzy się z komunistycznym świętem.
Rada Gminy Kruklanki pod Giżyckiem kilka dni temu podjęła decyzję o zmianie głównej ulicy w osadzie gminnej z 22 Lipca na... 22 Lipca. Jednak, jak podkreślają władze gminy, nowa nazwa już nie symbolizuje dawnego PRL-owskiego święta, lecz ma mieć nową treść - pisze "Nasz Dziennik".

"Pozostawiliśmy ulicę 22 Lipca z nowym uzasadnieniem, nadaniem nowej treści" - argumentuje przewodniczący rady gminy Jerzy Piniaha. Ale tą nową treścią ma być niesymbolizowanie niczego poza datą w kalendarzu - zaznacza "Nasz Dziennik".

Czytaj też: Zimna Wódka czy Browarek?

"Takich dat jest mnóstwo. Chodzi o pokazanie faktu, że w różnych dniach były różne wydarzenia" - mówi Bartłomiej Kłoczko, wójt gminy Kruklanki. Zaznacza, że minęło już 27 lat od zmiany ustroju, jedno pokolenie, a ludzie nie kojarzą 22 lipca ze świętem PRL-owskim - czytamy w artykule.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • jureks, 2017-02-22 10:26:33

    Głupota niektórych nie ma granic,byli tacy w Limanowej,którzy chcieli zmiany nazwę ulicy Czerwone Wierchy /nazwa od pasma górskiego w Tatrach/,ponieważ się źle kojarzy.Najgorsze,że ta głupota ma się w dalszym ciągu dobrze.