PARTNER PORTALU
  • BGK

Gliny na quadach

  • PAP    18 kwietnia 2011 - 19:58

Około 72 tys. zł będą kosztować dwa quady, które trafią do Powiatowej Komendy Policji w Stalowej Woli (Podkarpackie). Będzie to druga, po Myczkowcach komenda w województwie, która będzie miała taki sprzęt.
Jak powiedział komendant powiatowy policji w Stalowej Woli Mirosław Pawełko, jeśli przetarg zostanie szybko ogłoszony, jest szansa, że sprzęt będzie używany jeszcze przed wakacjami.

- Quady mają pomóc policjantom podczas interwencji na terenach leśnych na obszarze całego powiatu. Będą służyć także do codziennych patroli na błoniach wzdłuż Sanu, gdzie, szczególnie latem po zmroku, bywa niebezpiecznie. Pojazdy pomogą również ochraniać ogródki działkowe, które znajdują się w pobliżu, a zdarzają się tam włamania i kradzieże - dodał Pawełko.

Podkreślił, że na co dzień lasy nie są patrolowane przez policjantów tylko przez straż leśną. Ale jak zaznaczył, policja interweniuje na tych terenach w przypadkach zaginięć ludzi np. podczas grzybobrania.

Funkcjonariusze zostaną wyposażeni w kaski, ochraniacze i kombinezony. Zanim wsiądą na quady, przejdą szkolenie, które przygotuje ich do profesjonalnej obsługi maszyn.

Jednostka chce kupić takie same quady, jakimi dysponuje komenda w Myczkowcach oraz straż graniczna. Maszyny będą zarejestrowane i dopuszczone do ruchu drogowego.

Zakup quadów zostanie sfinansowany z budżetu miasta Stalowa Wola. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.