PARTNER PORTALU
  • BGK

Gliwice chcą mieć swój obiekt lekkoatletyczny. Znamy termin zakończenia budowy

  • 24gliwice.pl    16 września 2016 - 10:00
Gliwice chcą mieć swój obiekt lekkoatletyczny. Znamy termin zakończenia budowy
To jedna z najbardziej ślimaczących się inwestycji w Gliwicach (fot.24gliwice.pl)

Arena lekkoatletyczna na osiedlu Kopernika miała powstać w 2012 roku, by wynagrodzić sportowcom zastąpienie starego stadionu Piasta Gliwice, nowym, czysto piłkarskim obiektem. Na przestrzeni lat realizacja natknęła się na spore problemy, ale wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku znajdzie swój finał.
Zakończono m.in. przebudowę zaplecza szatniowego (trwa meblowanie pomieszczeń), powstała wieża sędziowska i magazyn, a także boisko wielofunkcyjne. Gotowa jest cała infrastruktura podziemna (sieci elektryczne, wodne i kanalizacyjne) i chodniki – informuje Joanna Lenczowska z biura rzecznika prasowego prezydenta Gliwic.

Obecnie na obiekcie przy ul. Syriusza kończą się prace przy podbudowie asfaltowej pod nawierzchnię 400-metrowej bieżni lekkoatletycznej. Trwa też tworzenie strefy rzutów i lekkoatletycznej strefy rozgrzewkowej. Finalizowane są prace przy nagłośnieniu i monitoringu oraz trwają odbiory techniczne trybun dla 500 widzów.

W skład areny ma wejść m.in. pełnowymiarowa bieżnia okólna, sektor rzutów, skocznie wzwyż, skocznie do skoku w dal i trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą, rozbiegi do rzutu oszczepem, rzutnię do rzutu dyskiem i młotem, skocznie do skoku o tyczce, rów z wodą do biegów z przeszkodami.

Czytaj też: Budowanie obiektów sportowych ciągle ma sens, ale trzeba to robić z głową

Powstający obiekt będzie spełniał wymagania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dotyczące kategorii IVa, co umożliwi m.in. rozgrywanie w Gliwicach zawodów młodzieżowych o randze mistrzostw Polski. Pierwotna koncepcja areny nie spełniała takich wytycznych, a jej ponowne wykonanie jest jednym z powodów kilkuletniego opóźnienia inwestycji.

Magistrat obecny termin zakończenia budowy szacuje na grudzień tego roku. Koszt inwestycji wyniesie około 14 mln zł, czyli więcej niż pierwotnie zakładano. Natomiast Miastu udało się pozyskać 4,5 mln zł dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozostała część pieniędzy pochodzi z budżetu miejskiego. Po zakończeniu budowy, obiekt ma zostać przekazany pod zarząd stowarzyszeniu GKS „Piast” Gliwice.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.