PARTNER PORTALU
  • BGK

Gliwice: Znamy wysokość dotacji dla drużyn sportowych

  • 24gliwice.pl    5 lipca 2016 - 17:43
Gliwice: Znamy wysokość dotacji dla drużyn sportowych

fot.24gliwce.pl

Ponad 6 milionów od miasta otrzymają w drugiej połowie roku gliwickie drużyny sportowe. Tradycyjnie już, największą kwotę otrzyma Piast Gliwice. Wsparcie miasta wyniesie w tym wypadku 5 mln złotych.
To o 100 tysięcy złotych więcej niż w 2015 roku, ale mniej niż w pierwszym półroczu tego roku, kiedy z miejskiej kasy na klub wydano 7 mln złotych.

Choć w skali miasta, Piast Gliwice jawi się jako hegemon i główny beneficjent miejskiej dotacji, w rzeczywistości piłkarskiej Ekstraklasy przyznane środki na szaleństwa już raczej nie pozwolą.

W letnim okienku transferowym klub ponownie będzie musiał sięgać po piłkarzy tanich, bez kontraktów bądź wypożyczonych. Ten manewr nie musi jednak oznaczać słabego wyniku sportowego, czego najlepszym dowodem jest miniony, zakończony na drugiej pozycji sezon ligowy. Klub otrzyma też środki finansowe od sponsorów, w tym od głównego – firmy Etoto Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.

Oprócz Piasta na sporą pomoc miasta może liczyć także Gliwickie Towarzystwo Koszykówki (420tys. zł.), Klub Środowiskowy AZS Politechniki Śląskiej (300tys. zł.), Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Sośnica Gliwice (135tys. zł.) i Gliwickie Towarzystwo Futsalu (120 tys. zł.).

Czytaj też: Jak miasta wspierają sport zawodowy?

Na liście klubów objętych dotacją znalazło się 21 podmiotów. Łączna kwota dotacji w zakresie wsparcia rozwoju sportu w zespołowych dyscyplinach sportowych wyniosła 6 mln 207 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.