PARTNER PORTALU
  • BGK

Głos w sprawie pieczy zastępczej

  • wer    17 lutego 2012 - 19:12
Głos w sprawie pieczy zastępczej

Związek Miast Polskich zakwestionował zapis umożliwiający łączenie pracy asystenta rodziny z wykonywaniem obowiązków pracownika socjalnego, który może powodować obniżenie ewentualnych wydatków gmin.
Taką opinię wyraził ZMP po przeanalizowaniu projektu ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej .

Jak informuje na swojej stronie ZMP fakultatywność powinna być wprowadzona nie tylko na czas określony, zaś koszty asystenta rodziny na podstawie sprawozdania powinny być całkowicie refundowane przez wojewodę.

Ponadto ZMP nie zgadza się z zapisem, który umożliwia łączenie pracy asystenta rodziny z wykonywaniem obowiązków pracownika socjalnego. W opinii związku może to powodować obniżenie ewentualnych wydatków gmin.

Czytaj też: Piecza zastępcza na nowo

''Ograniczeniem łączenia tych funkcji w jednej gminie powinien być konflikt interesów, polegający na tym, że pracownik socjalny dokonuje oceny wniosków w tej samej rodzinie, w której jest równocześnie asystentem'' - czytamy w stanowsku ZMP.

Związek zwrócił yeż uwagę na brak precyzyjnych wskazań dotyczących tego w jaki sposób gmina może przekazać zadania dotyczące wspierania rodziny do ośrodka pomocy społecznej z uwagi na brak spójności w zapisach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Zastępca, 2012-02-18 19:09:14

    Jeszcze TAK. Nie mamy już sił walczyć w takich warunkach!!!
  • ORA, 2012-02-18 14:42:04

    najgorsze jest to, że nie ma żadnego głosu w tej sprawie.