PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina może wskazać swój RIPOK w przetergu na odbiór śmieci

  • AW    12 kwietnia 2013 - 13:40
Gmina może wskazać swój RIPOK w przetergu na odbiór śmieci

KIO oddaliła odwołanie firmy Remondis dotyczące przetargu na odbiór śmieci w Bydgoszczy. Tym samym miasto może dokończyć całą procedurę i wyłonić wykonawcę.
Jak już informowaliśmy, główny zarzut firmy wobec miasta dotyczył wskazanie w specyfikacji istotnych warunków zamówienia konkretnej instalacji (Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura) do przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych, do której śmieci miały być wożone. Przedstawiciele Remondisu podnosili, że ogranicza to konkurencję, bo w całym regionie istnieją cztery instalacje spełniające wymogi i wpisane na listę zatwierdzaną przez sejmik województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj też: Rozstrzygnięcie przetargu na odbiór śmieci w Bydgoszczy się odwleka z powodu odwołania

W piątkowym wyroku Krajowa Izba Odwoławcza nie doszukała się bydgoskiej specyfikacji naruszenia prawa.

- Przetarg w Bydgoszczy dotyczy wyłącznie odbioru śmieci od mieszkańców, a nie odbioru i zagospodarowania odpadów czy też wyboru wykonawcy na budowę i utrzymanie RIPOK- a - podkreśla Małgorzata Stręciwilk, rzeczniczka prasowa KIO. - Wszyscy wykonawcy startujący w przetargu, zatem mieli równe szanse sprostaniu zapisom specyfikacji - dodała.

Rzeczniczka dodaje jednak, że KIO badało, czy w tym konkretnym przetargu nie doszło do naruszeń prawa. To czy miasto nie naruszyło zasad konkurencji zbadać może jeszcze Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji lub prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

Dodajmy, że otwarcie ofert w przetargu w Bydgoszczy ma się odbyć 18 kwietnia.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • 47714, 2013-04-12 22:41:04

    Wysoki Sądzie -zgodnie ze znowelizowaną ustawą - to kręcący śmieciowe lody - a nie firmy komunalne mają osiągać zyski... Ustawa surowo zakazuje samorządom zarabiania na odpadach.... Tak więc trzeba się odwoływać aby zgodnie z duchem art. 3a ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach - RIPOK-...i komunalne odeszły w przeszłość i aby już nasze interesy jak tralala mogły sie kręcić bez przeszkód... Nie może przecież zwyciężyć interes firmy publicznej - bo własnośc prywatna jest świętością...  rozwiń