PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina musi się zgodzić na umorzenie podatku

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    10 listopada 2011 - 07:50

Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził, że przy stosowaniu ulgi w spłacie podatku, zwłaszcza przy umorzeniu zaległości, które stanowią dochód samorządu lokalnego, zgodę musi wyrazić organ gminy.
Podatniczka zwróciła się z wnioskiem o umorzenie zaległości w podatku od spadków i darowizn. Prezydent miasta nie zgodził się na to. Także wojewódzki sąd administracyjny nie uwzględnił jej argumentów – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Według sądu z przepisów o dochodach jednostek terytorialnych w powiązaniu z przepisami ordynacji podatkowej, wynika, że organ podatkowy pierwszej instancji musi zwrócić się do samorządu terytorialnego o zajęcie stanowiska.

Z argumentami skarżącej nie zgodził się również NSA. W ocenie sądu uprawnienia do udzielania ulg w spłacie podatków stanowiących dochody jednostek samorządu terytorialnego mogą być realizowane przez organy podatkowe z uwzględnieniem stanowiska organu jednostki samorządu terytorialnego – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.