Gmina odliczy VAT od wydatków na promocję

  • Przegląd Prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 20-11-2013
  • drukuj
Jednostki samorządu do końca tego roku powinny przejrzeć rozliczenia podatkowe. 1 stycznia przedawniają się zobowiązania za 2009 r. O tym, czy zwrot się należy, muszą zdecydować same.
Gmina odliczy VAT od wydatków na promocję

Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna" miasta i gminy, które wcześniej nie odliczyły podatku, mogą odzyskać VAT związany np. z wydatkami na promocję. Zdaniem ekspertów dotyczy to ponad połowy spośród prawie 3 tys. jednostek samorządowych.

Czytaj też: Gminne jednostki budżetowe a podatek VAT

Aleksandra Syguła, doradca podatkowy z katowickiego biura PwC, informuje w "DGP", że gmina ma prawo do odliczenia VAT związanego w sposób bezpośredni z promocją bądź reklamą np. nieruchomości gminnych, które są przeznaczone do sprzedaży.

Andrzej Kapczuk, doradca podatkowy i starszy menedżer w EY, dodaje, że praktycznie od każdego wydatku promocyjnego, a więc nawet tego pośrednio związanego z osiąganymi dochodami opodatkowanymi (np. ze sprzedaży, z dzierżawy czy najmu nieruchomości), gminie powinno co do zasady przysługiwać prawo do odliczenia VAT naliczonego - czytamy w "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU