PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina przyzna zasiłek edukacyjny nie tylko za majową powódź

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    5 lipca 2010 - 07:01
Gmina przyzna zasiłek edukacyjny nie tylko za majową powódź

Rząd doprecyzował przepisy, które określają, że tysiąc złotych pomocy otrzymają rodzice poszkodowani nie tylko w majowej, ale także w czerwcowej powodzi.
Rodziny, które ucierpiały z powodu powodzi i mają dzieci w wieku szkolnym, mogą ubiegać się w gminach o przyznanie zasiłku na cele edukacyjne. Wynosi on tysiąc złotych. Zasady jego przyznawania reguluje rozporządzenie Rady Ministrów z 28 maja 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników oraz wypłaty uczniom zasiłku na cele edukacyjne – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Rozporządzenie wśród osób uprawnionych do zasiłku wymieniało te, które zostały dotknięte majową powodzią. Samorządy miały więc wątpliwości, czy pomoc będzie można przyznać też poszkodowanym w czerwcu. Ministerstwo Edukacji Narodowej twierdziło, że zasiłek mogą otrzymać wszyscy uczniowie, niezależnie od tego, kiedy nastąpiła powódź.

Rząd znowelizował rozporządzenie i doprecyzował, że pomocą będą objęci uczniowie z rodzin, którym z powodu powodzi w maju i czerwcu tego roku przyznane zostało do 6 tys. zł zasiłku.

O tysiąc złotych zasiłku mogą się ubiegać rodzice, rodzice zastępczy i opiekunowie prawni dzieci, które w zakończonym roku szkolnym uczęszczały do przedszkola lub do szkoły podstawowej, gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Na wypłatę zasiłków edukacyjnych rząd ma przeznaczyć 16 mln zł – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.