PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina zwraca za akcyzę

  • zamojska.com    28 maja 2012 - 12:03
Gmina zwraca za akcyzę

Rolnicy z gminy Komarów-Osada otrzymują już zwrot podatku akcyzowego. Złożyli około 470 wniosków. Pula pieniędzy w tej gminie, którą odzyskają, to 280 tysięcy złotych.
Pieniądze te rolnicy mogą otrzymać zarówno na swoje konta, jak i bezpośrednio do ręki w formie gotówki. Pieniędzmi na zwrot akcyzy dysponują wojewodowie, którzy przekazują je do samorządów.

To gminy przyjmują od rolników wnioski, wydają decyzje i wypłacają środki. Przekazywane teraz wypłaty to część pieniędzy wydanych na olej napędowy, zakupiony między 1 września 2011 roku a 31 stycznia tego roku.

Wnioski wraz z fakturami VAT za ten okres rolnicy składali w lutym. Dowody zakupów, dokonanych między 1 lutego a 31 lipca tego roku, będą przyjmowane w sierpniu, a wypłata podatku za ten okres jest planowana na październik.

Jak się dowiedzieliśmy, ta forma odzyskiwania części zainwestowanych produkcję przez rolników pieniędzy z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad ubiegania się o zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, można uzyskać w urzędzie gminy lub znaleźć na stronie Ministerstwa Rolnictwa www.minrol.gov.pl. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.