Gminne fotoradary do likwidacji

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 07-01-2013
  • drukuj
Resort transportu zamierza ograniczyć prawo samorządów do posługiwania się fotoradarami.
Gminne fotoradary do likwidacji

W zamyśle ministra Sławomira Nowaka jedyną instytucją zajmującą się walką z piratami drogowymi w ten sposób powinien być Główny Inspektorat Transportu Drogowego - informuje „Dziennik Gazeta Prawna".

Czytaj też: Fotoradary to skarbonki ministra finansów

W ministerstwie trwa analiza aktów prawnych pod kątem doprecyzowania i zmian przepisów wykonawczych, z których korzystają straże gminne przy ustawianiu używanych przez siebie urządzeń.

Tymczasem gminy uważają, że ich radary działają zgodnie z przepisami, a rząd chce im odebrać uprawnienia kontrolne, bo zamierza zatrzymać wszystkie wpływy z mandatów w budżecie centralnym - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

Icek Rostower w ten sposób będzie likwidował konkurencję w łupieniu Polaka-szaraka... przekaz jest jasny - grabić Polaków będą nie wsioki a jego grupy przestępcze. Już słyszę od wielu ludzi, że nie skupiają się na tym co dzieje się na drodze, na znakach a tylko wypatrują łupieżców i innych grasant...ów. Tak właśnie zaczyna wyglądać bezpieczeństwo na polskich drogach wg POlszewików fuhrera Ryżego. STRACH SIĘ BAĆ....!!!! rozwiń

kierowca, 2013-01-09 16:30:35 odpowiedz

Ale co do tego nikt nie ma wątpliwości, założenia ministra finansów co do wielkości wpływów z mandatów. Zakup takowych dla ITD oraz plany zakupu śmigłowców i samolotów bezzałogowych mówią wszystko. Przeciwni temu są nawet politycy. No cóż na PIS się narzekało to teraz mamy prawdziwych zbójców.... rozwiń

Jajacek, 2013-01-08 09:15:25 odpowiedz

tutaj nikt nawet nie udaje, że chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. przynajmniej jasny komunikat :(

pbl, 2013-01-07 13:32:32 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU