Gminy będą znów zatrzymywać prawo jazdy dłużnikom alimentacyjnym

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 16-07-2010
  • drukuj
Rodzice niepłacący alimentów sprzeciwiają się odbieraniu im prawa jazdy. Gminy uważają, że to bardzo skuteczna metoda ich dyscyplinowania.

W ubiegłym roku gminy skierowały 37,7 tys. wniosków o odebranie prawa jazdy dłużnikom alimentacyjnym. Jednak liczba tych wniosków zdecydowania spadła w ostatnim kwartale 2009 r. – z ponad 12 tys. w pierwszych III kwartałach do 4,8 tys. Jak wskazuje resort pracy, jest to skutek wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał takie działanie za niezgodne z konstytucją. Ministerstwo przygotowało więc zmianę przepisów w ustawie- podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Zakłada ona dostosowanie procedury odbierania prawa jazdy do zaleceń Trybunału Konstytucyjnego. Będzie to zależeć od spełnienia dodatkowych warunków, np. tego, że rodzic ma zaległości w płaceniu alimentów przynajmniej za sześć miesięcy. Rząd chce też wprowadzić tryb odwoławczy dla dłużników. Ministerstwo nie chce rezygnować z tej możliwości dyscyplinowania dłużników, bo obawia się, że spowoduje to obniżenie wskaźnika zwrotu należności. Pod koniec ubiegłego roku wyniósł on 12,23 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

hi, new to the site, thanks.

Shalabled, 2011-02-21 09:01:46 odpowiedz

"Wskaznik zwrotu naleznosci wynosi 12,2%.." wiec sprawnosc maszyny parowej byla wieksza!!! O czym to swiadczy, jesli 87,8 % ludzi buntuje sie przeciw obowiazkowi lub sie od niego w jais sposob uchyla? Otoz te prawie 88% albo uwazae,ze : - wyrok jest wysoce niesprawiedliwy - lub ...tez - zwyczajnie nie ma z czego placic. Moze wiec nalezaloby zastanowic sie nad systemem, ktory latwo chce rozdac rozwody i przyznac alimenty a tym samym pozbawic MEZCZYZNE ( to oni sa w 95% alimenciarzami ) jego wolnosci dysponowania wlasnymi zasobami materialnymi a zamianienie ich w ...bankomaty, ktore z regularnoscia miesieczna bede oplacac sie bylym zonom i to bez wzgledu na JEGO sytuacje ekonomiczna, kryzysy, bezrobocie a nawet byc moze nowe zony, inne dzieci itd, by rzekomo w imie"dobra dziecka" zrobic z kilku milionow facetow NIEWOLNIKOW, ZARABIAJACYCH PROCZ NA ZUS, FISKUSA TO JESZCZE NA BYLE ZONY.....I KOMORNIKOW.Te byle zony dysponuja potem tymi pieniedzmi a placacy nie ma zadnego wplywu na to ,czy rzeczywiscie sa i w jaki sposob wydawane na jego dziecko......... To ja dziekuje za taki "porzadek prawny" rozwiń

EMIR, 2010-07-17 19:53:17 odpowiedz

"Wskaznik zwrotu naleznosci wynosi 12,2%.." wiec sprawnosc maszyny parowej byla wieksza!!! O czym to swiadczy, jesli 87,8 % ludzi buntuje sie przeciw obowiazkowi lub sie od niego w jais sposob uchyla? Otoz te prawie 88% albo uwazae,ze : - wyrok jest wysoce niesprawiedliwy - lub ...tez - zwyczajnie nie ma z czego placic. Moze wiec nalezaloby zastanowic sie nad systemem, ktory latwo chce rozdac rozwody i przyznac alimanty a tym samym pozbawic MEZCZYZNE ( to oni sa w 95% alimenciarzami ) jego wolnosci dysponowania wlasnymi zasobami materialnymi a zamianienie ich w ...bankomaty, ktore z regularnoscia miesieczna bede oplacac sie bylym zonom i to bez wzgledu na JEGO sytuacje ekonomiczna, kryzysy, bezrobocie a nawet byc moze nowe zony, inne dzieci itd, by zekomo w iie"dobra dziecka" zrobic z kilku milionow facetow NIEWOLNIKOW, ZARABIAJACYCH PROCZ NA ZUS, FISKUSA TO JESZCZE NA BYLE ZONY.....I KOMORNIKOW. To ja dziekuje za taki "porzadek prawny" rozwiń

EMIR, 2010-07-17 19:49:29 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU