Gminy dostaną więcej pieniędzy na przedszkola

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 18-11-2011
  • drukuj
Gminy dostaną dodatkowe pieniądze z budżetu państwa na prowadzenie przedszkoli – przewiduje projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty złożony w Sejmie przez PSL.
Gminy dostaną więcej pieniędzy na przedszkola

Autorzy projektu piszą w uzasadnieniu, że proponowane przez nich zmiany umożliwią od początku 2012 r. wsparcie finansowe gmin w prowadzeniu edukacji przedszkolnej dla dzieci pięcioletnich – informuje „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Przedszkola ciążą gminom

Dodatkowe środki na zapewnienie przygotowania przedszkolnego dla czterolatków państwo musiałoby skierować do samorządów od 2014 roku.

Czytaj też: Opłaty za przedszkola ciągle bolą

PSL uważa, że wsparcie finansowe gmin powinno przyczynić się do szybkiego rozwoju i upowszechnienia wychowania przedszkolnego oraz zwiększenia jego dostępności – pisze „Rzeczpospolita”.

Takie rozwiązania kosztowałby w 2012 i 2013 roku po prawie miliardzie złotych. W kolejnych latach byłoby to już około dwóch miliardów.

Według PSL to przede wszystkim względy ekonomiczne powodują przenoszenie przez gminy ciężaru prowadzenia edukacji przedszkolnej na rodziców. Dlatego – zdaniem ludowców – proponowane przez nich zmiany poprawią sytuację rodziców – podaje „Rzeczpospolita”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

CHCA WIECEJ I WIECEJ !!!Brak należy uzupełniać,czyż nie?

Teko, 2011-11-18 22:32:09 odpowiedz

I co ,które pierwsze TE lepsze? Albo jak ,bo nie rozumiem?

KOTLET, 2011-11-18 22:10:31 odpowiedz

TEn brak jest bardzo odczuwalny i doskwierający!

Ejelasz, 2011-11-18 21:27:13 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU