Gminy nie chcą zajmować się melioracją

Wiejskie gminy są zdecydowanymi przeciwnikami propozycji rządowych przekazania im jako zadania własnego nadzoru nad utrzymaniem urządzeń melioracyjnych

Związek Gmin Wiejskich protestuje w liście do ministra Macieja Grabowskiego przeciwko założeniem nowelizacji ustawy Prawo Wodne, która zakłada przekazanie w kompetencję gmin odpowiedzialności za utrzymanie urządzeń melioracyjnych.

Gminy proponują pozostawienie nadzoru nad spółkami wodnymi w rękach starostów oraz wzmocnienie egzekucji opłat za konserwację i utrzymanie urządzeń melioracyjnych.

ZGW zaproponował powiązanie płatności obszarowych dla rolników z obowiązkiem opłacania za utrzymanie stosunków wodnych na gruntach rolnych.

Pismo do Ministra Środowiska przeczytasz w Multimediach

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

To Rząd meliorację Ongiś zlikwidował, Więc niechby On, pierwszy, Tą sferę dotował.

Eterno Vagabundo, 2014-06-30 02:27:43 odpowiedz

Do Oto jest pytanie: Dotychczas zajmowali się tym starostowie, bez, żadnych efektów i teraz chcesz by twoja gmina ponosiła koszty wieloletnich zaniedbań. Nie widzisz tego co robią gminy: utrzymują oświatę (szkoły) przy absurdalnej Karcie Nauczyciela, budują drogi, chodniki , wodociągi, kanalizacje, ...Utrzymują kulturę, domy kultury biblioteki, zajmują się śmieciami od roku, wiele należałoby wymienić. Ślepy jesteś, czy tylko nienawidzisz otoczenie i swój samorząd, bo to samorząd i jak chcesz i potrafisz może coś zrobić rozwiń

harnaś, 2014-06-24 10:28:53 odpowiedz

A czym chcą się zajmować gminy oprócz wypłat wynagrodzeń urzędnikom? Wydatki na urzędy gmin to 20% wydatków bieżących, w wielu gminach dochody własne bieżące są zjadane przez urzędników. Czy kopanie rowów melioracyjnych uwłacza godności urzędnika?

Oto jest pytanie, 2014-06-23 14:43:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU