PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy nie dostaną wyższych dotacji na żłobki

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    17 grudnia 2010 - 08:02

Jeden opiekun zajmie się maksymalnie ośmiorgiem dzieci przebywających w żłobku. Posłowie chcieli zmniejszyć ich liczbę do pięciorga.
Wczoraj sejmowe Komisje Polityki Społecznej i Rodziny oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej rozpatrywały poprawki zgłoszone w trakcie drugiego czytania do rządowego projektu ustawy o opiece nad dziećmi do lat trzech. Z 12 poprawek posłowie zarekomendowali przyjęcie 9, które mają charakter redakcyjny i doprecyzowujący przepisy – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Posłowie nie udzielili poparcia poprawce, która zwiększa wysokość dotacji celowej z budżetu dla gmin, które zdecydują się na założenie żłobka lub przedszkola. Wysokość takiej dotacji nie może przekroczyć 50 proc. kosztów realizacji. Posłowie chcieli zwiększyć jej wysokość do 70 proc.

Odrzucona została też poprawka dotycząca liczby dzieci, które mogą znajdować się pod opieką jednej osoby w żłobku. Projekt przewiduje, że może to być maksymalnie ośmioro dzieci. Poprawka zmniejszała tę liczbę do pięciu. Posłowie wskazywali, że jeden opiekun nie będzie w stanie sprawować właściwej opieki nad tak dużą liczbą małych dzieci – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Kwiat, 2010-12-17 16:44:53

    Miały być - ale nie ma !!!!!!!!!!!