PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy podnoszą świadczenia dla rodzin z dziećmi

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    21 czerwca 2011 - 06:19
Gminy podnoszą świadczenia dla rodzin z dziećmi

Dodatek do zasiłku dla rodziny wielodzietnej oraz dla wychowującej niepełnosprawne dzieci to najczęściej podnoszone przez gminy świadczenia. Podwyżkę muszą sfinansować z własnych budżetów.

Od 1 listopada, gdy zacznie się nowy okres zasiłkowy w świadczeniach rodzinnych, rodziny wielodzietne mieszkające w Rzeszowie, które będą uprawnione do zasiłku na dzieci, otrzymają wyższy dodatek z tego tytułu. Jest to efekt podjęcia 27 kwietnia przez radnych miasta uchwały w sprawie podniesienia kwoty dodatku z tytułu wychowania dziecka w rodzinie wielodzietnej – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Prawo do podniesienia kwot dodatków do zasiłku rodzinnego daje radnym gminy art. 15a ustawy z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (tj. DzU z 2006 r. nr 139, poz. 992 z późn. zm.). Taka podwyżka jest jednak finansowana z środków własnych samorządu, dlatego niewiele z nich decyduje się na zwiększenie pomocy.

Do tej pory na podwyższenie kwoty dodatku z tytułu wielodzietności dla rodzin, które są najbardziej zagrożone ubóstwem, zdecydowały się m.in. Poznań, Zielona Góra, Łódź, Zabierzów i Bielsko-Biała – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.