PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy proponują nowe zasady wynagradzania nauczycieli

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    6 kwietnia 2010 - 07:22
Gminy proponują nowe zasady wynagradzania nauczycieli

Nauczyciele zgadzają się na uproszczenie zasad ich wynagradzania. Ale tylko część z nich akceptuje wydłużenie czasu pracy.




Resort edukacji narodowej zapowiedział przygotowanie nowej Karty nauczyciela. Jak ustalił „Dziennik Gazeta Prawna” związki oświatowe i przedstawiciele samorządów przyjmą niektóre propozycje. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się 21 kwietnia. Projekt nowej ustawy ma być gotowy do września.

Samorządowcy proponują m.in. zlikwidowania kilkunastu składników wchodzących w skład wynagrodzenia nauczycieli oraz ustalenia jednolitych zasad zapewniania średnich płac przez gminy. Uważają również, żeby wysokość pensji zależała od regionu, w którym pracują, a nie była sama w całym kraju. Domagają się również podwyżenia pensum. Zdaniem Marka Olszewskiego, wiceprzewodniczącego Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, takie rozwiązanie będzie korzystne dla obu stron.

Na zróżnicowanie płac nie zgadzają się związki zawodowe, ale nie mają nic przeciwko uproszczeniu wyliczania średnich płac i częściowej likwidacji dodatków do pensji, pod warunkiem że nie obniży to wynagrodzenia – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.